Megválasztották a 2009-es év Informatikai Újságíróját

forrás Prim Online, 2009. november 26. 18:12

Nagy várakozás előzte meg a 2009.november 26-án a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság által szervezett „3. Digitális Esélyegyenlőség” elnevezésű konferenciát. A várakozás egyrészt a neves előadóknak, másrészt pedig az egy hónapja az interneten meghirdetett „Ki lesz a 2009-es év Informatikai Újságírója” szavazás eredményének is szólt.

Az idén a díjat odaítélő Bíráló Bizottságnak nehéz dolga volt, hiszen a nyitott internetes szavazáson 28 jelöltre érkeztek voksok. Hosszas vita és véleményegyeztetés után a Bíráló Bizottság úgy döntött, hogy az idén nem bontja kategóriákra a díjat, hanem egy, kifejezetten a szakmában író újságíró mellett döntött. Az internetes szavazás, valamint a Bíráló Bizottság döntése értelmében tehát a „2009-es év Informatikai Újságírója” díjat Bodnár Ádám a HWSW online portál főszerkesztője nyerte.
 
Bodnár Ádám a következő szavakkal köszönte meg a díjat:

 „Az informatika vitathatatlanul az egyik leggyorsabban fejlődő iparág, ami mára mindennapi életünk részévé vált. Az informatikai és telekommunikációs megoldások elterjedésének köszönhetik sikerüket az informatikai médiumok, mint például a HWSW is.
Az informatikai piac releváns történéseiről az interneten percről percre tudósítani az olvasókat egyre nagyobb kihívást jelent. Napról napra új technológiák jelennek meg, új cégek születnek, mások összeolvadnak vagy eltűnnek, trendek alakulnak. Ki győzi ezt követni?
Informatikai újságírónak lenni szinte életforma, a nap 24 órájában érkeznek be hozzánk a hírek a weben, e-mailben, RSS-ben, Twitteren, Facebookon és egyszerűen nincs megállás. Az online informatikai újságíró munkája nem ér véget este 6-kor, de még hétvégén vagy a nyaraláson is fél szemmel a híreket figyeljük. Nem akarunk lemaradni semmiről, nehogy kimaradjon egy elejtett félmondat, kiszivárgott specifikáció vagy bármilyen apró morzsa, amitől "összeáll a kép".
Az újságíróknak egyszerre kell gyorsnak és alaposnak lenniük és eközben megtalálni azokat az összefüggéseket, amik segítségével az olvasók minél jobb betekintést nyernek az ipar működésébe, a miértekbe és a hogyanokba. Büszke vagyok rá, hogy a HWSW csapata meg tud felelni ennek a kihívásnak. Igyekszünk minél többet tanulni, jó kapcsolatokat kiépíteni, a beszerzett információkat pedig úgy megosztani az olvasókkal, hogy abból a legtöbbet profitálhassák, és kézzelfogható segítséget nyújtsunk számukra a mindennapi munkához és stratégiai döntésekhez egyaránt.
Amikor 2000-ben néhány lelkes őrült megalapította a HWSW-t, valószínűleg senki sem sejtette, hogy egyszer a legnagyobb olvasottságú informatikai lappá fog válni Magyarországon. A folyamatosan növekedő látogatottságot annak is köszönhetjük, hogy hogy egyre több szakértő (cégek és független tanácsadók is) is elismerik a HWSW munkáját azáltal, hogy napi kapcsolatot ápolnak a szerkesztőséggel, így első kézből kaphatunk meg információkat és a legfontosabb szakmai rendezvényekre is eljuthatunk, hogy a helyszínről tudósítsuk olvasóinkat.
Ez nem csupán munkahely, hanem egy olyan baráti közösség, amelynek tagjai folyamatosan inspirálják egymást. Olyan elhivatott emberekkel dolgozhatok együtt, akik hozzám hasonlóan az informatika híreit lélegzik, eszik és isszák, az ő mindennapi segítségük és folyamatos támogatásuk nélkül én sem kaphattam volna meg ezt a díjat.
A megtiszteltetés az enyém, de az érdem a HWSW-é.”

A Bíráló Bizottság természetesen nem hazudtolta meg magát, hiszen nem elégedett meg egy díj odaítélésével. A Bizottság idén először úgy döntött, hogy a neves esemény keretei közt egy un. „Életmű plakettet” is átad. Az „Életmű plakettet” az elmúlt évtizedekben a Magyar Informatikai Újságírás megteremtéséért Mester Sándor kapta.

Mester Sándor rövid karrierje:
 „Informatikai pályáját a Mikrovilágnál kezdte 1987-ben, egyszerű újságíróként. Egy év múlva főszerkesztőjeként jegyezte a lapot, 1990-től 1997 júniusáig a Computerworld-Számítástechnika, 1992-től ugyancsak 1997 júniusáig a PC World főszerkesztője is volt.
Átállt a „másik oldalra” 1997-ben: informatikai szakújságíróból egy nemzetközi szoftvercég, a Scala ECE Hungary ügyvezetője lett. Két év múlva Brüsszelben vállalt állást: a ETIS nemzetközi távközlési-informatikai non-profit szövetség központi irodáját vezette és a tagságért felelős igazgatói posztot látta el. 2001 áprilisától 2007 elejéig az [origo] portál és portfólió fellendítésén fáradozott, 2003 elejétől, mint hirdetési igazgató. 2007 óta tanácsadóként tevékenykedik. Idén, az NFÜ Közigazgatási Reform Programok Irányító Hatóságának független kommunikációs tanácsadójaként megalapozta a szervezet kommunikációs tevékenységét és részt vesz a végrehajtásban. Ma is gyakorta megszólaltatott szakértője az Mr1-Kossuth Rádió informatikával, internettel foglalkozó műsorainak.
Alapítója a Magyarországi Vezető Informatikusok Szövetségének (VISZ), amelynek tiszteletbeli tagja. Aktív részese volt az Informatikai Vállalkozások Szövetségének (IVSZ) megújulásában – Gyurós Tibort támogatva.
Okleveles épületgépész-mérnök, négyszeres nagyapa. Két könyve jelent meg eddig (Az európai álom – Kívülállóknak az Európai Unióról, 2000; Multimóka – Nemzetközi cégek alulnézetből, 2001)”

Kulcsszavak: HWSW díj újságírás média

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32