Kifizeti a MySpace az "elmaradt" jogdíjakat
Owen Van Natta, a közösségi oldal igazgatója elmondta, hogy a MySpace a SoundExchange zenei szerzői jogvédő egyesülettel kötött megállapodás alapján közel 25 ezer előadóművészt kíván megkeresni, akiknek a portál több mint 14 millió dollár kifizetetlen jogdíjjal tartozik. A művészek között ismertebb és kevésbé ismert előadók is vannak, sokan közülük viszont nem tagjai a szerzői jogvédő egyesületnek.
Van Natta a közösségi portál felületét kívánja felhasználni arra, hogy a SoundExchange - amely a jogtulajdonosok érdekében az internetes és műholdas rádióktól szedi be jogdíjakat - kapcsolatba léphessen az előadókkal. "Különben nehéz lenne az előadók értesítése, illetve az, hogy rávegyük őket az egyesület honlapján a regisztrálásra. Ugyanis a zenészek vagy nincsenek tisztában azzal, hogy jogdíjra jogosultak, vagy egyszerűen túl szépnek tartják ahhoz, hogy ez igaz legyen" - mondta Bryan Calhoun, az egyesület vezetője.
A Rupert Murdoch által alapított News Corporation részét képező MySpace zenei szolgáltatásával a felhasználók megoszthatják egymással kedvenc zenéiket. A közösségi oldal látogatói eddig mintegy 180 millió online hallgatható lejátszási listát készítettek, és ezzel a legnagyobb hirdetésekből finanszírozott zenei szolgáltatóvá léphettek elő.
Kapcsolódó cikkek
- Amerikában a kiberkalózok a közösségi oldalakon támadnak
- NEC szoftver a kalóz videómásolatok ellen
- Nyáron nyitja digitális könyvesboltját a Google
- Online iTunes-t tervez az Apple?
- Magyarország lekerült a szellemi termékek védelmének amerikai figyelőlistájáról
- Újabb zenemobilt kínál az LG
- PC működő gitárerősítőbe építve
- Bűnszervezetben tevékenykedett a "warezkirály"?
- A fotósok is perlik a Google-t digitalizálási programja miatt
- Most tessék a gramofonba kukkerezni, mert táncolok!
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.