Check Point: veszélyben a jóhiszemű Facebook-felhasználók
Áladathalász-támadásokat intéztek véletlenszerűen kiválasztott Facebook-felhasználók ellen. Névtelen, hamis Facebook-profilt hoztak létre, ahonnan spam-jellegű, privát e-mail üzeneteket küldtek ki összesen 200, véletlenszerűen kiválasztott felhasználónak. A 200 címzett közül 71-en klikkeltek rá az üzenetben foglalt linkre, így amennyiben a link egy fertőzött web site-ra vagy adathalász oldalra irányított volna, 71 gép és felhasználó tette volna ki magát internetes csalásnak.
„Kísérletünk ékesen bizonyítja, hogy a közösségi portálok táptalajai lehetnek az adathalászok támadásainak” - mondta Guy Guzner, a Check Point biztonsági termékekért felelős igazgatója. Hozzátette: “A hackerek számára egészen egyszerű az ilyen típusú site-okon a rosszindulatú linkek, férgek, különböző vírusok terjesztése a gyanútlan felhasználók széles körében.”
Guzner szerint: „A közösségi portálok felhasználóinak meggyőződése, hogy biztonságos, intim, privát közegben mozognak, miközben cyber-cápák állítják be magukat 'barátként', azzal az egyetlen céllal, hogy személyes információkat és bizalmas pénzügyi adatokat csaljanak ki tőlük. Nagyon fontos, hogy tudatosuljon az emberekben, a közösségi site-ok sem biztonságosabbak, mint az internet más részei és, hogy ugyanolyan tudatosan, figyelmesen kell eljárniuk, mint, mondjuk, az e-mail-ek esetében.”
Kapcsolódó cikkek
- Amerikában a kiberkalózok a közösségi oldalakon támadnak
- 24 órán belül már a második támadás a Facebook-felhasználók ellen
- Kijavították a bizalmas adatokat kiszolgáltató hibát a Facebookon
- Több százezer lopott Facebook-fiókot adott el egy hacker
- Biztonságfelügyeleti megoldás a Check Pointtól
- A Check Point szerint nő a nem megfelelően védett hálózati végpontok száma
- Végpont-biztonság Mac operációs rendszerek számára
- A Check Pointé lett a FaceTime Communications alkalmazás adatbázisa
- Még ingyenes a Zonealarm Pro 2010
- Egyszerre érte hackertámadás a Facebookot és a Twittert
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.