Saját blogot indított a kínai elnök
Milkovits Gábor, 2010. február 23. 08:55
Hu Csin-tao (Hu Jintao) kínai elnök saját mikroblogot indított, ami újabb jele annak, hogy a kínai vezetés mennyire kiemelt fontosságú médiumként kezeli a világhálót, ugyanakkor aligha jelenti azt, hogy pozitív változás állna be a szólásszabadság terén az országban.
Miközben mára a kínai internetezők alkotják a világ legnépesebb online közösségét, éppen Kína az az ország, ahol a legerőteljesebb a világháló cenzúrája, mind nagyságrendjét, mind pedig technikai kivitelezését tekintve. A közösségi szolgáltatások közül például olyan oldalakat zárnak el államilag, részben vagy egészben a kínai felhasználók elől, mint a Twitter, a Flickr, a Bing, a Hotmail, vagy a YouTube. A kínai szervek hivatalosan az erkölcsileg károsnak minősített tartalmak elleni védelemmel indokolják a tartalomszűrést, elég egyértelmű azonban, hogy a fő cél a politikai ellenvélemények elfojtása az egyébként természetéből adódóan a legszabadabbnak minősülő médiumon, a világhálón.
A tekintélyes brit The Times úgy tudja, hogy a Hu blogját elsőként megrohamozók közül számosan üzentek az elnöknek azt kérve, hogy tegye Kínában is elérhetővé a Twitter-t. Hogy aztán Hu Csin-tao fog-e reagálni erre, illetve mi lesz első a nyilvánosságnak szánt bejegyzése a blogon, egyelőre nem tudható.
Kapcsolódó cikkek
- A szoftverhonosítás lesz a következő téma a látássérültek informatikai klubjában
- Kelendő cikk a WLAN-törő
- Peking megszüntetné a névtelen internetes hozzászólásokat
- eVITA: fórum az életvitelt segítő infokommunikációs technológiákról
- Négyszázmillió felett az internetezők száma Kínában
- Megölte testvérét a Playstation-ért
- Növekszik az internetfüggő felnőttek száma Dél-Koreában
- Internetfüggők az amerikai diákok
- Sms technológiát vásárol a Twitter
- Kisebb az igény felnőtt tartalmakra és online játékokra