Fontos együttműködések aláírása az ECDL vizsgaközpontok XII. Országos Fórumán
Két új együttműködési megállapodás aláírására került sor 2010. április 15-én, az ECDL vizsgaközpontok XII. Országos Fórumán: az egyik vakok és gyengénlátók számára könnyíti meg a digitális írástudás készségeihez való hozzájutást; a másik pedig a hazánkban menedéket kapó külföldieknek biztosítja az ECDL bizonyítvány megszerzéséhez szükséges feltételek megteremtését.
A világszerte 150 országot és mára hazánkban 375 ezer, világszerte 10 millió vizsgázót számláló Európai Számítógép-használói Jogosítvány programért hazánkban felelős Neumann Társaság (NJSZT) célja az együttműködésekkel, hogy segítséget nyújtson azoknak, akik hátrányos helyzetük ellenére is tenni kívánnak életminőségük javításáért és a munkaerő-piacon való boldogulásukért. A tenni akarás napjainkban különösen fontos, hiszen az IDC legutóbbi kutatása szerint 2014-re a Magyarországon betölthető állások 92%-ához elengedhetetlen lesz a számítógép használata.
Az „Informatika a látássérültekért” Alapítvánnyal közösen az NJSZT országos akadálymentesített képző- és vizsgaközpont-hálózat kiépítését tervezi; míg a MIGHELP – Migrants Help Magyarország Egyesületnek a bicskei menekülttáborban segít hivatalos ECDL vizsgaközpontot felállításában. A támogatásokat a konferencián együttműködési megállapodások aláírásával pecsételték meg.
Közhasznú programja keretében az NJSZT számos egyéb kezdeményezést is indított. Többek között 2009 elején számítógéptermet rendezett be a Semmelweis Egyetem 2. sz., Tűzoltó utcai Gyermekklinikáján, ahol azóta is heti rendszerességgel, önkéntes tanárokkal tart foglalkozásokat ezzel is elősegítve a rákos gyerekek gyógyulását. Az időskorúak megbecsüléseként harmadik éve segíti a belvárosi Vadász utcai nyugdíjas-ház Csombordi Kálmán számítógépes klubjának működését is rendszeres ingyenes képzéssel, tananyagokkal és konzultációval.
Az országos vizsgaközpont-fórumon a szakmai előadások után színpadi beszélgetés keretében bemutatkoztak a legidősebb és a legifjabb digitális írástudók is: „Erzsi nénik” (egyikük 94 éves is elmúlt), és „a srácok” (mindketten 10 éves ECDL-bizonyítványosok) a számítógép és az internet hasznáról beszélgettek, saját élményeiket osztották meg egymással és a több mint 300 fős közönséggel.
Kapcsolódó cikkek
- Az alapvető számítástechnikai ismeretek terjedését segíti a Neumann Társaság és a Cisco Hálózati Akadémia Program
- 4. Digitális Esélyegyenlőség (DE!) konferencia
- NJSZT: Csatlakozás az EB információs társadalmat építő menetrendjéhez
- Konferencia a látássérültek ECDL oktatásáért
- Digitális esélyegyenlőség: hány hét van még hátra?
- Ki lesz az év informatikai újságírója?
- Digitális esélyegyenlőség: Hol áll Magyarország? Mit tettünk eddig és merre tartunk?
- Az Európai Bizottság elnökéé a 9 milliomodik ECDL vizsgakártya
- DE!: az év informatikai újságírója a Prím Online alapítója
- Digitális esélyegyenlőség holnap
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Izgalmas versenyek a T-esport Bajnokságon
Százezer euró – ennyi volt az összdíjazása a Deutsche Telekom hétvégén lezárult e-sport bajnokságának, a T-esport Bajnokságnak. Az online eseményeken és a Budapesten, a Telekom PlayIT Show keretében megrendezett döntőben a legjobb Counter-Strike 2, League of Legends, Brawl Stars és EA Sports FC 24 játékosok mérték össze a tudásukat, köztük két magyar versenyző is.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.