Microsoft Innovációs Díj a Cason zrt. okos mérőóra-leolvasó szolgáltatásának
A most díjat nyert Diwicon SIMSIM AMI (Advanced Metering Infrastructure) a Cason Mérnök Zrt. egyik legfontosabb alkalmazása. „Egy okos mérőóra-leolvasó szolgáltatás, amely a világon egyedülállóan nem csupán a mérőórákat, de az elosztó hálózatot is figyelve fogyasztási mérleget állít fel, és ennek alapján felderíthetők az energiahálózat utolsó kilométerére eső veszteségek. A fogyasztók számára egyúttal valós idejű információt nyújt szokásaikról, amely által tudatos fogyasztókká válhatnak, pénzt és energiát egyaránt megtakarítva” – hangsúlyozta a díj átvételekor Szakács Ferenc, a Cason Mérnöki Zrt. elnök-vezérigazgatója.
A SIMSIM AMI egy webalapú alkalmazás a mérőeszközök által szolgáltatott, az elektromos áram-, gáz-, illetve vízszolgáltatással kapcsolatos adatok megjelenítésére. A SIMSIM-mel a Cason olyan komplex megoldást nyújt, amelybe a hardvertől a szoftverekig minden beletartozik: a fogyasztók akár okos-telefonjukon is nyomon követhetik villany-, gáz- és vízfogyasztási szokásaikat, és garantáltan meglepődnek saját pazarlásukon. A szolgáltató számára pedig a mérlegkészítés funkcióval nagyszámú fogyasztó adatait összegezve és feldolgozva kiderülhetnek a veszteségek okai, az infrastrukturális hibák (pl. víz- és gázszivárgás, vagy a mérők meghibásodása), illetve egy esetleges szabotázs (károkozás). A rendszer kommunikációs csatornája, a Zig-C extrém kis fogyasztású rádiós technológia folyamatosan, valós időben küldi az adatokat a CASON szervereire, így mind a szolgáltató, mind a fogyasztó teljes kontroll alatt tarthatja a fogyasztást.
Kapcsolódó cikkek
- „Felhőben” képzelik el jövőjüket a magyar kisvállalkozások
- Több mint félszáz cég és új innováció az Invitel pályázatán
- Észrevétlen biztonság
- Négy iF Design díj a Sony Ericsson telefonjainak
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- Kinevezéssel erősítené kormányzati értékesítését a Microsoft Magyarország
- Közös Nokia és Microsoft fejlesztői laboratórium nyílik
- Legjobb partnereit díjazta a Symantec
- Kármán Tódor-díjjal tüntette ki az Ericsson Magyarországot a Nemzeti Erõforrás Minisztériuma
- Üzleti etikai díjat kapott a magyar SAP
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.