7680x4320 pixeles plazmapanel készül
Japán tudósok kifejlesztettek egy olyan technológiát, amelynek az alkalmazásával elérhető a 100"-es képátlójú plazmakategóriában a 7680x4320 képpontos felbontás is.
Az NHK Science & Technology Reserch Laboratories kutatóinak sikerült 0,33 mm-re csökkenteni a plazmapaneleken a pixeltávolságot, az első 58 hüvelykes prototípus így már 3840x2160 (Ultra HD) képpontot tud. Az aktuális képernyők esetében a pixelek közötti távolság 0,59 mm, ami azt jelenti, hogy az Ultra HD felbontást csakis egy 103"-es kijelzővel lehetne elérni.
A fejlesztők célja azonban az, hogy a képátló növelésével egyenes arányban növeljék a felbontást is, a jelenlegi technológiával a Super Hi Vision HD, azaz a 7680x4320 pixel megvalósítható volna egy 116 collos panellel. A későbbiekben azonban ha sikerül a pixeltávolságot 0,3 mm-re minimalizálni, akkor akár egy 100"-es plazma kijelző is megjeleníthetné a lejátszott tartalmakat Super Hi Vision HD módban.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor lesznek kaphatóak a kereskedelmi forgalomban az újfejlesztésű plazmák, valószínűleg még várni kell egy-két évet azok megjelenésére.
Kapcsolódó cikkek
- Mobiltelefont állítanának Föld körüli pályára brit mérnökök
- Emberközeli interfész a Fujitsu-tól
- Újra megnyílt a Mindentudás Egyeteme
- Szupererős fémüveg
- Tudományos nosztalgia – Újra épül az EDSAC
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Digitalizálják a nagyváradi evangélikus levéltárat
- A szudokut is megoldja a Google
- Több év anyagával bővült az Erdélyi Magyar Adatbank
- VIDEOTORIUM néven oktatási-tudományos videomegosztó portál indult
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.