Az oroszok az űrbe viszik a Nikon legújabb eszközeit
Június 16-án Bajkonurból indul az a hordozórakéta, mely a nemzetközi úrállomás legénységének orosz tagjait juttatja fel az űrbe. Az űrhajósok a magukkal viszik a Nikon számos eszközét, köztük egy D3S és két D3X tükörreflexes gépet is. A japán gyártó termékei természetesen nem először jutnak el az űrbe, a Nikon már a hagyományos kisfilmes gépek korában is az élen járt ezen a területen, akkor az F sorozat tagjait vitték magukkal az amerikaiakat, az akkori reklám szerint a Nikon gépek azon kevés, az űrsiklón található eszközök közé tartoztak, melyekből nem vittek tartalékpéldányt.
A Nikon újabb kori történetében sem ritka az űrvállalkozás, a cégtől a NASA is rendelt tavaly 11 gépet, és erre a mennyiségre szükség is van, ha az űrhajósok olyan tempóban veszítik el a gépeket, mint az alábbi videóban látható. Az oroszok is alaposan felszerelkeztek, az általuk az űrbe juttatott eszközök listája:
- D3X
- D3S
- AF-S NIKKOR 400mm f/2.8G ED VR
- AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR
- SB-900
- AF-S Telekonverter TC-20E III
- AF-S Telekonverter TC-17E II
- AF-S Telekonverter TC-14E II
- Capture NX2
- Camera Control Pro 2
Kapcsolódó cikkek
- Nikon D800 36 megapixellel
- Nikon Coolpix AW100 – Kalandra fel!
- TIPA-díjas a Nikon D7000 és COOLPIX P300
- ME-1: a Nikon első saját külső mikrofonja
- Megérkezett a Nikon D5100
- Késik a Nikon 3D My PictureTown szolgáltatása
- Frissülő Nikon WT-4 és Thumbnail Selector
- Nikon D90, D5000 és Coolpix S8100, P100 frissítések
- Frissülnek és szigorodnak a Nikon szoftverei
- Vetítés fényképezőgéppel a gyakorlatban
Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
Susan Meiselas nyerte az Outstanding Contribution to Photography díjat
Susan Meiselas kapja a Sony World Photography Awards 2025 rangos Outstanding Contribution to Photography díját, az elmúlt öt évtizedben a médiára gyakorolt hatásának elismeréseként. A mélyen elkötelezett megközelítése miatt ünnepelt Meiselas erőteljes munkásságot hozott létre, és a dokumentarista fotográfiáról alkotott elképzeléseit az emberek közösségükben való éleslátó ábrázolásával bővítette.
Innovatív technológiával és szakértelemmel inspirálja a Sony a jövő generációját
Nagy sikerrel rendezték meg a Sony és a Down Alapítvány közös nyári táborát, melynek keretében a részt vevő értelmi fogyatékossággal élő gyerekek és fiatalok megtanulhatták a Sony által rendelkezésre bocsátott fényképezőgépek és kamerák alapszintű használatát. Az együttműködés még tovább folytatódik idén egy vidéki fotós túrával és egy kiállítással.
Kisebb, könnyebb és gyorsabb az új Sony objektív
A Sony bejelentette az FE 85mm F1.4 GM II (SEL85F14GM2) prímobjektívet, amely a nagy felbontást és lenyűgöző bokeh hatást kivételes módon, kompakt házban ötvözi a gyors autofókusszal (AF). A második generációs objektív megörökli a bokeh hatás és a felbontás magas szintű kombinációját, amely az első generációs típusnál már komoly elismerésnek örvendett, és ráadásként a legújabb technológiákat is alkalmazza.