Videokommunikációs szolgáltatást indít a Magyar Telekom
Összekapcsolja az egymástól függetlenül működő mintegy 10 ezer magyar videokonferencia-rendszert a Magyar Telekom csütörtökön sajtótájékoztatón bemutatott országos nyílt internet alapú szolgáltatása, s így létrejöhet egy vállalatok közötti kommunikációs hálózat.
Amint azt Papp István, a Magyar Telekom vezérigazgató-helyettese, a vállalati szolgáltatások üzletág vezetője elmondta, a szolgáltatásban rejlő lehetőségeket mutatja, hogy az előrejelzések szerint 2011-ben a nagy felbontású (High Definition - HD) videokonferencia berendezések eladása a duplájára nő világszinten.
Egy videoberendezés ára, minőségétől függően, 50 ezer forinttól több millió forintig terjedhet.
A szolgáltatás elindítására 50-100 millió forint közötti összeget költött a Magyar Telekom, de ahogyan nőnek majd a vállalati igények az összekapcsolásra, úgy kell tovább fejleszteni a hálózatot.
A társaság először Magyarországon vezeti be az új szolgáltatást, de a hosszabb távú tervek között szerepel a külföldi értékesítés is.
Papp István elmondta, a Magyar Telekomnak a videokommunikációs szolgáltatás használatával az utazási költségek 35 százalékát sikerült megtakarítania.
A kommunikációs rendszer használatának előnyei különösen akkor mutatkoznak meg, ha világszintű vagy országos problémák keletkeznek, például, amikor az izlandi vulkán kitörése miatt korlátozták a légi forgalmat, vagy amikor terjedni kezdett a H1N1 vírus, illetve Magyarországon több települést elöntött az árvíz. A szolgáltatás legfőbb előnye az, hogy használatával a vállalatok időt, pénzt és energiát takaríthatnak meg. A Magyar Telekomnál működő rendszerek kihasználtsága 80-90 százalékos.
A Magyar Telekom Telepresence szolgáltatása eddig döntően a magyar cég és a Deutsche Telekom közötti kommunikációt szolgálta. A vállalat most együttműködési szerződést kötött a TATA Communications-szel, amelynek nemzetközi hálózata révén a magyar cégek 2010. második felétől akár kontinenseket átívelő kapcsolatokat is tudnak majd létesíteni.
Papp István kifejtette, a videokonferenciázás kultúrájának terjesztése a Magyar Telekom stratégiai célkitűzése. Hozzátette, az új infokommunikációs szolgáltatások alapvetően átformálhatják az eddigi vállalati gondolkodást, miközben nagyságrendekkel javíthatja
a hatékonysági mutatókat.
Kapcsolódó cikkek
- Nagyszabású hálózatfejlesztés újabb kilenc Somogy megyei településen
- Új csoportos videóhívás szolgáltatás a Skype-tól
- "hello holnap!"
- Online ajánlásgyűjtemény az elektronikus világ használatához
- Ha egyszer láttál valakit az utcán, az nem ok arra, hogy bejelöld az iWiW-en vagy a Facebookon
- A Magyar Telekom 50 forint osztalékot tervez
- Az Externet eladja ADSL üzletágát a Magyar Telekomnak
- A különadó miatt visszafog a Magyar Telekom
- Feltölthetjük-e a céges partin főnökünkről készült fotót egy közösségi oldalra?
- Petíció T-Home, Beszélgessünk! Fórumért
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.