E-mail jelszavakat is gyűjtött a Google utcanézegetője
A CNIL a múlt hónapban indított vizsgálatot a Google ellen, miután az amerikai informatikai óriásvállalat május 14-én bejelentette, hogy az utcanézeteket rögzítő, kamerákkal felszerelt járműveik "véletlenül" a titkosítás nélküli Wi-Fi hálózatokról is rögzítettek adatokat. Ekkor a Google még csak azt közölte, hogy a személyes adatforgalmaknak mindössze egy töredékét csípte el, azonban ez a töredéknek nevezett adatmennyiség a nagysebességű hálózatok esetében már nem elhanyagolható.
Alex Turk, a CNIL elnöke elmondta, hogy a Google június 4-én bocsátott a rendelkezésükre két, adatokkal teli merevlemezt, illetve biztonságos hozzáférést a cég adattároló szervergépeihez – olvasható a BBC hírportálján. Turk szerint a vizsgálat még folyamatban van, de már most látható, hogy az elcsípett információk között a személyiségi jogok védelme alá tartozó adatok is vannak, többek között e-mail jelszavak és -részletek különböző elektronikus levelezésekből.
A CNIL várhatóan szeptemberre végez majd az adatok elemzésével, és ekkora tudják eldönteni, hogy a Google hogyan és milyen mértékben sértette meg a személyiségi jogokat.
Kapcsolódó cikkek
- Konzervatív-liberális vita a távközlési adatok tárolásáról a német kormányban
- A Google követni szeretné a felhasználók szokásait, és márciustól ezt letiltani sem lehet
- Bepanaszolták adatvédelmi problémák miatt a Facebookot
- Az adatvédelmi biztosnál bővebb jogkörökkel működik majd a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság
- Tényleg "ellopják" minden adatunkat a gyártók és a szolgáltatók?
- Az EU enged a lobbinak az "elfeledettség jogával" kapcsolatban
- Max Mosley harcba szállt a Google-val
- Betegbiztosítási adatokat tettek közzé a neten - tiltakozásul
- Törvényellenes az internetes és a telefonos kommunikáció adatainak megőrzése
- Adócsaláson kapták a Google társvállalatait Kínában
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.