A tablet-eknél és a netbook-oknál a Linux a nyerő
Az ABI szerint a már most hódító Google Android mellett a keresőcég Chrome OS rendszere, az Intel és a Nokia által fejlesztett MeeGo, valamint a HP tulajdonába került Palm OS is sikeres lesz majd az elsősorban az energiatakarékosságot és a gyors, zökkenőmentes internetezést szem előtt tartó hordozható eszközökön. Így az ABI azt jósolja, hogy 2015-re a hordozható masinák 62 százalékán (az okostelefonokat kivéve) valamilyen Linux-alapú operációs rendszer fut majd.
A Microsoft részéről mostanában nagy reklámkampány folyik a Windows 7-rendszerű mini tablet eszközök mellett, amelyeket persze az Apple iPad-hez mér a cég, kiemelve azokat a funkciókat, amiket az Apple gépe esetleg nem tud. Csakhogy az ilyen készülékeket elsősorban a fogyasztói piacra szánják, ahol nem létkérdés az Office programjainak futtathatósága, legalábbis nem útközben. Az ár azonban annál fontosabb, márpedig a Microsoft nem adhatja olcsóbban a Windows 7-et egy mini tablet-hez, mint bármi máshoz. Ezen kívül az sem mellékes, hogy a Vistához képest lefogyasztott Win7 még mindig nem olyan gyors a hordozható eszközökön, mint például az Android – vagy éppen amilyen az XP volt.
Kapcsolódó cikkek
- iPad 2 8GB – Pénztárcakímélő Apple tablet?
- ASUS Transformer Pad Infinity és Transformer Pad 300 sorozat az MWC 2012-n
- Új Asus transzformálható Android tábla PC
- Egyre többen vásárolnak hordozható gépet
- Computex 2011: néhány újdonság a kiállításon
- Különleges Acer notebook/tablet két képernyővel
- Dupla vagy semmi?
- Új, nagy teljesítményű Asus noteszgép mobil Extreme processzorral
- Multimédiás netbook: Toshiba NB550D
- Jön az MSI WindPad 100W tábla
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.