Legális lett a mobilok feltörése Amerikában
A sajátos amerikai rendszerben a Kongresszusi Könyvtár vezető könyvtárosa hivatott háromévente kihirdetni, hogy mely cselekmények mentesek a szerzői jogi törvények megsértésének büntetőjogi következményei alól. Nos, idén James H. Billington hat ilyen csoportot nevezett meg, amelyek közül kétségtelenül a legizgalmasabb, és a jövőben valószínűleg a legvitatottabbnak számító rész a mobiltelefonokon futtatható szoftveralkalmazásokra vonatkozik. Eszerint a felhasználó nem sérti meg a szerzői jogi törvényeket akkor, ha azért töri föl az adott operációs rendszer védelmét, hogy az általa legálisan megszerzett alkalmazásokat futtatni tudja készülékén. Márpedig az Apple, a Microsoft, illetve egyes mobilszolgáltatók az Android esetében is korlátozni igyekeznek a külsős alkalmazások futtathatóságát a rendszereikkel működő mobilokon, ami nem véletlen, hiszen komoly bevételt jelent számukra az online alkalmazásboltjaikban forgalmazott szoftverek értékesítése.
A határozat nem jelenti azt, hogy ezeknek a cégeknek meg kell nyitniuk platformjaikat az ezért nem fizető külsős alkalmazások előtt, azonban ha egy felhasználó feltöri a készülékét és feltölt rá ilyeneket, azzal nem sérti a szerzői jogi törvényeket, azaz nem is perelhető. A fenti határozaton kívül szintén jelentős horderejű döntések, hogy a szerzői jog által védett tartalmak – DVD filmek, hangoskönyvek – kimásolt részletei ezentúl legálisan felhasználhatók oktatási célokra, dokumentumfilmekhez, vagy egyéb non-profit célokra. Ezen kívül a játékprogramokat is szabadon lehet másolni a tengerentúlon, abban az esetben, ha biztonsági réseket találnak bennük, amiket a felhasználó ki szeretne javítani.
Kapcsolódó cikkek
- Samsung Galaxy S III: kerámia ház, 4,8 hüvelykes Full-HD képernyő, Android ICS és négy mag
- Bemutatkozott az ASUS PadFone és a frissülő Transformer Pad termékcsalád
- ZTE Era – Tegra 3 és Ice Cream Sandwich 7,8 milliméterben
- ZTE Orbit – Újabb olcsó Windows Phone Kínából
- Bemutatkozott a HTC One sorozat: One X, One S és One V [Frissítve]
- A Sony bemutatta az Xperia P és Xperia U okostelefonokat
- Samsung Galaxy Beam – Projektor a mobilban
- Az MWC-n mutatja be a Motorola legújabb csúcsmodelljét: Atrix 3
- ZTE PF200 és N910: Android Ice Cream Sandwich rendszerrel
- Huawei Ascend D1 Q – A kínai négymagos?
Telekom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Így parkolunk mi: hol és mennyit fizetnek a magyarok a várakozásért?
Országosan 720 forintot fizetnek átlagosan az autósok egy parkolásért, de 1000 forint alatt ritkán ússza meg az, aki Budapest belvárosában áll meg a járművével – derül ki a Simple mobilapplikáció statisztikájából. Több órát inkább a népszerű kirándulóhelyek és fürdők környékén várakoznak a magyar autósok, ezért vidéken a nyár számít kiemelt időszaknak parkolás szempontjából.
Karácsony korlátok nélkül
Az embereket egymástól elválasztó láthatatlan, de nagyon is érzékelhető falak áttöréséről szól a Telekom idei karácsonyi kampánya. Magyarország mellett a Deutsche Telekom Csoport kilenc másik európai országában bemutatott alkotás üzenete, hogy a bennünket körülvevő sokféle gátat legtöbbször mi magunk teremtjük meg, és hogy tudatos igyekezettel ugyanolyan egyszerűen lebonthatjuk őket – sokszor éppen a hétköznapok innovációi által – mint amilyen észrevétlenül felépültek.
A Samsung AI-alapú újításait ismerte el a Consumer Technology Association
A Samsung legújabb termékeit és szolgáltatásait a rangos CES 2025 Innovációs Díjjal ismerte el a Consumer Technology Association (CTA) szervezet, a vállalat négy kategóriában a „Legjobb Innováció” címet is elnyerte. A díjakat két hónappal a világ egyik legnagyobb és legjelentősebb technológiai eseményét, a CES 2025 kiállítást megelőzően osztják ki, ezek az elismerések is kiemelik a Samsung elkötelezettségét a fogyasztói elektronika határainak bővítése iránt. A mesterséges intelligencia, a fenntartható tervezés, valamint az inkluzív felhasználói élmény terén megvalósított fejlesztéseivel a Samsung továbbra is mércét állít az iparágban.
A HONOR Magic V3 és V2 a minimalista divat legjobb barátai
A telefon, a kulcsok, a laptop, a pénztárca, a tablet, az iratok és egyéb, a hétköznapi munkavégzéshez – sőt, létezéshez – szükséges holmik cipelése kimerítő lehet. Nem beszélve arról, hogy kihat a divatra is: elvégre olyan táskákra van szükségünk, amikbe ezek mind beleférnek. A táskaválasztás pedig öltözetünket is meghatározhatja.
Rejoy: Vitték a felújított telefonokat, mint a cukrot
A Rejoy november 17-ig tartó Black Fridayának első napján a magyar vásárlók több mint ezer darab felújított okostelefont, tabletet, laptopot és okosórát rendeltek meg. A mobilok közül a vásárlók az iPhone 12, 13 és 15-ös modellév felújított példányait keresik a leginkább, míg laptopból az M1 lapkával szerelt MacBook Air volt a legnépszerűbb. Utóbbi 199 990 forintos felújított példányait néhány óra alatt elkapkodták.