Rekord mértékű 35 százalékos növekedés várható a chip-gyártásban
Az iSuppli adatai szerint a 2010-es évre a félvezetőgyártás bevétele nem kevesebb, mint 310 milliárd dollár lesz, ami jóval több, mint fellendülés, igazi rekord. A fogyasztók a pénzügyi nehézsége ellenére, vagy talán éppen ezért keresetük egyszerű felélése helyett a viszonylag tartósabb befektetést jelentő elektronikai cikkek vásárlása mellett döntöttek. A mobilok területén az okostelefonok generáltak forgalmat, míg a televíziózásban az LCD-HD technológia terjedése és a foci vb tette ugyanezt.
A hordozható eszközök ráadásul duplán számítanak, mert a hozzájuk való memória is félvezető, ráadásul sokan nagyobbra cserélik a gépekhez kapott gyári memóriát. Mindez meglehetősen kézzelfogható eredményeket produkált, a trendek szerint idén a DRAM chipek elképesztő 86 százalékos, míg a fényképezőgépekbe, mp3 lejátszókba szánt NAND modulok 33 százalékos növekedést mutatnak.
A 2009-es évhez viszonyítva mindez azt jelenti, hogy nem kevesebb, mint 35 százalékkal, vagyis 310 ,milliárd dollárra fut fel az éves bevétel, szinte állandóan, negyedévről negyedévre nő a forgalom. További örömhír a gyártóknak, hogy az említett technológiák térhódítása továbbra is lendületes, semmi jele a megtorpanásnak, így a jövő éviben még további piacbővülésben reménykedhetnek.
Kapcsolódó cikkek
- Japán - Az Infineon nem számít komoly üzleti következményekre
- Rekordév lesz az idei a félvezetőipar számára
- Rekordot dönthet a félvezetők forgalma
- Havi és éves szinten is nőtt a félvezetők globális eladása
- A félvezetők globális eladása 9 százalékkal csökkent tavaly
- A globális félvezetőipar idei bevétele 11 százalékkal csökken
- Jövőre 9 százalékkal nőhet a globális félvezetőipar bevétele
- Ötödik hónapja emelkedik a félvezetők forgalma
- Az idén 17 százalékkal zsugorodik a félvezetőpiac
- A második félévtől magához tér a félvezetőpiac
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.