Jolicloud: új operációs rendszer netbookokhoz
A jellemzően gyengécske, de elégséges hardverrel érkező apró mobil gépek eddig meglehetősen mostoha helyzetben voltak az operációs rendszert illetőleg. A Linux mellett mivel a Vistát nem bírják el, jellemzően öszvér megoldásként XP-t, vagy Windows 7-et találunk rajtuk. Ezek az operációs rendszerek azonban nagyon nem egy ilyen gépre készültek, rengeteg erőforrás-zabáló részük van, és a kisebb de biztos és gyors tudás helyett az ebben a kategóriában kihasználhatatlan és fölösleges funkciók sorát kínálják. A másik oldalról közelítve az Android neve merült fel lehetséges megoldásként, ám a Google mobil operációs rendszere nagyon a telefonokra koncentrál, így megint csak nem illeszkedik a netbook platformhoz, a Chrome OS pedig szinte teljesen a netre épít, és erős Google alkalmazás-függő. Ezt az áldatlan állapotot kívánja feloldani a Jolicloud, mely az első dedikáltan netbookokra szánt rendszer. A fejlesztők jelmondat szerint nem új gépre, hanem új operációs rendszerre van szükségünk a boldogsághoz, és ebben lehet is némi igazság. A Jolicloud egyszerre próbál újfajta online rendszer, és a gépre telepített alkalmazások kerete lenni, így offline is gördülékenyen használhatjuk, ám a szerveres alkalmazásokról sem kell lemondanunk, ráadásul az érintőképernyőktől sem jön zavarba. A Jolicloud 1.0 már le is tölthető az érdeklődők számára, telepítés Windows alól sem probléma, ilyenkor automatikusan dualboot rendszer áll fel.
Kapcsolódó cikkek
- Az Apple OS X Mountain Lion több mint 100 új funkciót tartalmaz
- Elérhető a SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2
- ASUS Transformer Pad Infinity és Transformer Pad 300 sorozat az MWC 2012-n
- Különleges Opera Mini a Vodafone-nál - Nem csak okostelefonhoz!
- Két új Toshiba Ultrabook
- Új notesz-erőgép Intel Extreme „Sandy Bridge-E” proceszorral
- Új Samsung ultrabookok
- Hatmagos noteszgép munkaállomás teljesítménnyel
- Új Asus transzformálható Android tábla PC
- Gyorsabb és olcsóbb Intel Classmate notebookok iskolásoknak
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.