Nemzetközi elismerés a NetAcademia online oktatási rendszerének
Online oktatási keretrendszer fejlesztéséért nemzetközi díjat kapott a NetAcademia Washingtonban. A Microsoft által az oktatóközpontnak odaítélt Windows Azure Platform Partner of the Year díjért többszáz cég versengett.
A Microsoft minden évben nemzetközi elismerésben részesíti azon partnereit, akik a cég technológiáinak használatával előremutató termékeket és megoldásokat hoznak létre. Windows Azure kategóriában, új technológiáról lévén szó, idén először lehetett nevezni, és rögtön egy magyar cég, a NetAcademia tudott olyan pályaművet benyújtani, ami elnyerte a szakmai zsűri tetszését.
Az oktatóközpont a nemzetközi megmérettetésre egy felhőalapú online oktatási keretrendszerrel nevezett. A díjazott alkalmazás megalkotásával annak fejlesztői nem kisebb célt tűztek ki, mint hogy az online oktatás nyújtotta hallgatói élményt a hagyományos tantermivel egyenértékűvé tegyék, sőt bizonyos tanulást segítő innovatív megoldásokkal felül is múlják azt. Egyedi megoldás például a kereshető tartalmú videó, vagy az intelligens kurzorkövetés, melynek köszönhetően az előadások akár mobiltelefonon is azonos minőségben követhetők.
A NetAcademia eddigi IT Factory-s online képzései révén már jelentős tapasztalatra tett szert az interneten keresztül folyó élő oktatások területén, melyek jó alapul szolgáltak a díjazott megoldás kitalálásához és megvalósításához. „Mint oktató és egyben informatikus nagyon sok lehetőséget látok az online oktatásban. Kimondottan online informatikai oktatásra optimalizált termék eddig nem létezett, így kézenfekvő volt, hogy csináljunk egyet.” mondta Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője.
Az új oktatási keretrendszer végleges verziója várhatóan az ősz folyamán készül el, előnyeit akkortól élvezhetik az oktatóközpont hallgatói.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Díjat nyert a KÜRT H2O programja
- Informatikai fejlesztések tatabányai iskolákban
- Tudományos pályázatot hirdetett a Google tinik számára
- Kecskemét minden oktatási intézményében van már digitális tábla
- Viharsarki iskola-számítógépek pályázatból
- Hackerképzés indul a nemzetvédelmi egyetemen
- Befejeződött a diákfejlesztők legnagyobb IT-versenye
- Megújul a felsőoktatási videokonferencia-infrastruktúra
- Imagine Cup: A golyóbis legnagyobb technológiai diákversenyének világdöntője Varsóban
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.