Szeged önkormányzati informatikai rendszert ajánl fel az országos központnak
Fölajánlja Szeged a nyílt forráskódú alapokon fejlesztett integrált önkormányzati informatikai rendszerét az alkalmazás országos szolgáltató központjának (Application Service Provider - ASP).
A Tisza-parti város közgyűlése pénteken határozott erről. A felajánlás elfogadásával viszonylag gyorsan és a lehető legolcsóbban lehetne kialakítani az önkormányzatok igényeit kiszolgáló informatikai központot - mondta Nagy Sándor (Szabad Város Egyesület) városfejlesztési alpolgármester.
A kormány az eddig megismert elképzelések szerint egy országos ASP-központ létrehozását tervezi, az önkormányzatok innen vehetnék igénybe a kínált informatikai szolgáltatásokat, alkalmazásokat - közölte a politikus.
A szegedi önkormányzat és a tulajdonában álló Ritek Zrt. Több mint egy évtizede nyílt forráskódú alapokon fejleszti saját informatikai rendszereit. Az integrált ügyviteli megoldás kliensoldalon is platformfüggetlen módon teszi lehetővé az önkormányzati működés során felmerülő adminisztrációs és pénzügyi feladatok elvégzését - tudatta a szakember.
A Szegov elnevezésű rendszernek jelenleg tizennégy önkormányzati ügyfele van az országban, köztük a XI. kerület és Békés megye önkormányzata is, s valamennyien ASP jellegű szolgáltatásokat vesznek igénybe - tudatta a szakember.
A Szegeden közpénzből fejlesztett rendszert az alkalmazás országos szolgáltató központjában több módon is felhasználhatják: lehetőség van az alkalmazás nyílt forráskódúvá tételére, vagy akár a felhasználói jogok megosztására is a közös továbbfejlesztésre vonatkozó megállapodással.
A felajánlás elfogadása rövid és hosszú távon is költségvetési megtakarítást eredményez: sok százmillió forintnyi licenszdíj megtakarítását jelentené, a szoftverrendszer pedig köztulajdonban maradna, minimálisra csökkentve a szállítói függőséget - hangsúlyozta az alpolgármester, aki hozzátette: a nyílt forráskódú alkalmazásokra való áttérés az elmúlt években csak a szegedi önkormányzatnál százmillió forintos nagyságrendű megtakarítást eredményezett.
Kapcsolódó cikkek
- Még az idén megújulhat a Budapest portál
- Elindult az összkormányzati portál - www.kormany.hu
- Nyitrai: 15 milliárdos megtakarítás az infokommunikáción
- Megújítja Európát és Magyarországot az Európai Bizottság eGov akcióterve
- A PSZÁF-é az év legjobb kormányzati honlapja
- Jövőre megszűnnek a minisztériumi honlapok, a kormanyszovivo.hu és a kormany.hu is
- Megújuló közigazgatási informatika
- Jogtiszta szoftverek kerülnek a kínai államigazgatásba
- Racionalizálni kell a kormányzati informatikai fejlesztéseket
- "A világ statisztikája - a statisztika világa"
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.