Ingyenes adok-kapok: megnyílt a SUSE Gallery, a Linux-alapú szoftverkészülékek tárhelye
alkalmazások.
A SUSE Gallery portál ingyenes webes felületet biztosít a független szoftverszállítók és más felhasználók számára készülékeik közzétételére és árusítására. A független szoftverszállítók, vállalati fejlesztők és lelkes amatőrök itt oszthatják meg, hirdethetik, közösen fejleszthetik és szabadon cserélhetik egymással szoftverkészülékeiket. A szoftverkészülékek központi tárolójaként szolgáló SUSE Gallery olyan fejlesztők és felhasználók érdeklődésére számít, akik kereskedelmi vagy közösségi felhasználásra alkalmas szoftverkészülékeket keresnek. Az oldalon készüléksablonok és előre kialakított operációsrendszer-képek is közzétehetők, elősegítve ezzel az újrafelhasználást, ami tovább gyorsítja a szoftverkészülékek fejlesztését. Minden közzétett készülék egyéni URL-lel ellátott külön weboldallal rendelkezik, lehetővé téve a szoftverszállítók számára a célzott marketing- és értékesítési kampányok lebonyolítását, valamint az eredmények nyomon követését. A felhasználók ingyenesen tölthetik le a szoftverkészülékeket, és a Novell nem kér pénzt a fejlesztőktől se a szoftverkészülékek elhelyezéséért a SUSE Gallery rendszerében.
A SUSE Appliance program első évfordulóját és a SUSE Gallery elindítását megünneplendő, a Novell meghirdette az első „Dister” díjat, egy 2010. július 27-től szeptember 30-áig futó SUSE Studio versenyt. A Novell olyan újító elméket keres, akik a leginnovatívabb szoftverkészülékeket hozzák létre a következő két kategóriában: „Közösségi felhasználású szoftverkészülék” és „Kereskedelmi forgalomra tervezett szoftverkészülék”. A döntőbe kerülő versenyzők közül az iparág vezető személyiségeiből álló zsűri választja
ki a két győztest, akik elnyerik az egyenként 10 000 dolláros díjat.
A SUSE Gallery már elérhető a www.susegallery.com weboldalon, valamint a SUSE Studio Online böngésző szolgáltatásán keresztül. A SUSE Appliance programról további információ a www.novell.com/appliances weboldalon található.
Kapcsolódó cikkek
- Elérhető a SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2
- SUSE Linux Dell felhőben
- Open Enterprise Server 11: az összes szükséges szolgáltatás egy platformon
- Megjelent az openSUSE 12.1
- Novell megoldás a hazai szuperszámítógépekben
- Teljes körű Novell támogatás operációs rendszer váltáshoz
- Megújul a Novell vállalati programcsomagja
- Linux alkalmazások kezelése A-tól Z-ig: SUSE Studio 1.2
- A Microsoft és a SUSE megújította együttműködését
- Novell Identity Manager 4 Standard kiadás
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.