GPU-gyorsítás a Chrome-ban is
A Chrome külön szálként futtatja a grafikus magra alapozott megjelenítést, amely az ANGLE (Almost Native Graphics Layer Engine) segítségével OpenGL vagy Direct3D funkciókat vesz igénybe. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a GPU egyre több feladatot vesz át, és minőségi, gyors hardveres gyorsítást érhetünk el, de egyéb, tartalomszerkesztő funkciókat is rábízhatunk videokártyánkra. Nem újdonság ez, giszen a grafikus magok mára sok gépben összetettebbek, nagyobb teljesítményűek és több processzort tartalmaznak, mint a gép központi magja, így logikus lépés ennek a böngészés közben többnyire kihasználatlanul heverő erőtartaléknak a kihasználása. Nem véletlen, hogy az összes nagy rivális is hasonló funkcióra készül böngészőiben, a Firefox 4 és Internet Explorer 9 is fontos újításként kezeli majd ezt a területet. Felmerül a kérdés, hogy hova ez a nagy rohanás hirtelen, hiszen eddig is működtek a jellemzően minden gépen elfutó böngészőprogramok? A cégek szeme előtt már a jövő lebeg, illetve annak újításai, leginkább talán a gyakorlatban most szabványosuló HTML5. Ez a szabvány lehetővé teszi eddig külön kezelt funkciók, mint a videolejátszás, animációk megjelenítését csak a böngésző motorjára hagyatkozva. Ez egységes, könnyen programozható weboldalakat vetít előre, melyek még látványosabbak lehetnek, ráadásul Flash telepítése nélkül. Mindez azonban azt jelenti, hogy a böngésző „éhesebb” lesz, hiszen az általa átvállalt funkciók energiaigénye is nála csapódik le. A Chrome 7-ben a hardveres grafikus gyorsítás már ki is próbálható, igaz, még nem nyilvános, csak a fejlesztők számára kiadott előzetesben.
Kapcsolódó cikkek
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Chrome 11 beta: a szó se száll el
- Chrome-reklám az orosz TV-ben: Gyorsabb, mint gondolná!
- Megjelent a FireFox 4 RC verziója
- Paradigmaváltás a böngészésben: Chrome 9
- Chrome – háromszor
- Google+1 közösségi böngésző-bővítmény?
- Google Chrome 8 PDF-olvasóval és letöltőoldallal
- Chrome OS smartbook-ok még novemberben
- Egy hónap múlva boríthatja a piacot a Chrome OS
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.