Tudomány az egész családnak!
A rendezvény ötletgazdája, igazgatója dr. Zárug Péter Farkas politológus, aki ezzel a rendezvénnyel szándékozik bekapcsolni a magyar tudományos életet a világ számos országában jelentkező Science Fest mozgalomba.
Az I. Tudományfesztiválra kilátogatók a magyar tudományos élet színes forgatagába pillanthatnak be. Találkozhatnak előadásokon Magyarország sztártudósaival, kipróbálhatják a hazai fejlesztésű hidrogén autót a Hy–go-t, ingyenes tárlatvezetésen vehetnek részt a XX. századi nagy tudósainkat bemutató „Akik a XX. századot csinálták” kiállításon a Nemzeti Múzeumban, és először nézhetik meg együtt az UNESCO jegyzékébe felvett öt jelentős tudományos örökségelemet a „Memory of the World Emlékkiállítás” keretében. De látványos, kipróbálható kísérletek és bemutatók várják a család minden tagját!
A Kulturális Örökség Napjai programon belül pedig a Múzeumkertben találkozhat a nagyközönség a karcagi birkafőzőktől a mezőkövesdi matyók és a magyar solymászokon át a mezőtúri fazekasokig, akik mind bepillantást engednek a magyar szellemi örökség ápolásába.
A magyar innovációt, a világban elismert sztártudósainkat, valamint a magyar szellemi és tudományos örökségünket bemutató I. Tudományfesztivált három nagy múltú kulturális-tudományos intézmény, a Magyar Nemzeti Múzeum, a TIT Kossuth Klub Egyesület, valamint a Bolyai Pedagógiai Alapítvány szervezi. Az előadásokkal, látványos kísérletekkel és esti nagykoncertekkel jelentkező program ingyenesen várja az érdeklődő kicsiket és nagyokat a Múzeumkertben szeptember 17-19. között.
További részletek és online közvetítés a fesztivál mindhárom napja alatt a www.tudomanyfesztival.hu honlapon.
Kapcsolódó cikkek
- Tízszer hosszabb üzemidejű akkumulátorok
- Fénnyel hajtogatható 3D-s csomagolást fejlesztettek ki
- Masat-1 - Idejének negyedét a Föld árnyékában tölti az első magyar műhold
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Masat-1 - Az első magyar műhold a Föld árnyékában halad pályája egy részén
- A digitális technológia mentheti meg a kihalófélben lévő nyelveket
- Már elérhető a neten Európa legjobb gépi fordítóprogramja
- Japán tudósok megcsinálták az Avatar-robotot
- Sokoldalú LED-es megoldású kijelzők az LG-től
- Masat-1 - Pályára állt az első magyar műhold
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.