Canon Tudásközpont az Óbudai Egyetemen
A program részeként létrehozott Canon Tudásközpont célja egy olyan közös oktatási program támogatása, ahol a Canon szakemberei a professzionális digitális image készítés és nyomdai megoldások legkorszerűbb ismereteit oktatják a hallgatók számára.
Az Óbudai Egyetem, Magyarországon egyedülálló módon biztosítja a hallgatók számára a felsőfokú képzést a könnyűipari mérnök alap-, (BSc) és mesterképzésében (MSc), a nyomda-média és csomagolás-papírtechnika szakirányon. A Canon Tudásközpontban a Canon saját szakemberei évente 6 db 4 órás előadást tartanak, és korszerű berendezéseken oktatják a hallgatókat a nyomdai gyakorlati ismeretekre.
A program részeként az Óbudai Egyetemen létrehoztak egy gyakorlati képzést szolgáló CRD-t azaz, egy professzionális reprográfiai központot is. A Canon Hungária Kft. egy imagePROGRAF 8000s széles formátumú inkjet nyomtatót (42”), egy imagePRESS C1-es SRA3-as méretű színes, digitális nyomógépet, egy A4 jegyzetek készítésére alkalmas
iR7105 típusú fekete-fehér digitális nyomógépet, valamint folyamatos garanciális szervizelést biztosít a reprográfiai központ számára. A „CRD” berendezéseinek üzemeltetéséhez szükséges 3 napos képzésben is a Canon segíti az egyetemet. A „CRD”-ot alapvetően a hallgatók üzemeltetik, és főként belső használatra készítenek nyomatokat: többek között egyetemi újságot, névjegyeket, kiadványokat.
Az együttműködés további céljai között szerepel, hogy az egyetem a nyomtatott kommunikációs szakmérnöki és grafikai kommunikációs mesterképzés területén tovább bővíti a képzési programját. Az említett szakok tanterveiben a digitális nyomtatás szakmai területeinek oktatását is tervezi elméleti és gyakorlati formában egyaránt. A Canon Hungária Kft. közreműködik a szak-mérnökképzés és a mesterképzés tantervének összeállításában, továbbá biztosítja az egyetem számára, hogy az oktatói közül egy fő évente részt vehessen az Angliában található Canon oktatóbázison szervezett képzésen is.
Kapcsolódó cikkek
- Informatikai és műszaki végzettséggel lehet a legjobb fizetésekre számítani
- Prémium kategóriás multifunkciós nyomtatók a Canontól - PIXMA MX715 és PIXMA MX895
- Új ügyvezető igazgató a Canon Hungária élén
- Mobil Weekend: Ismét három napos verseny mobilfejlesztőknek
- Február végétől megújul a Sulinet portál
- Ingyen fejlesztőeszközök a Microsofttól az egri főiskola informatikus hallgatóinak
- 1 Pbyte-ra nőtt a NIIFI tudományos adattároló szolgáltatásának összkapacitása
- Online tájékoztató a köznevelési törvényről pedagógusoknak
- Stílus és megosztás – Canon IXUS 510 HS és IXUS 240 HS
- Az űr- és az autóipar eszközeinek tesztelésére is alkalmas a magyar laboratórium
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.