Egy teknős az eddigi legkitartóbb víz alatti Nikon fényképezőgép felhasználó
Hihetetlen történet bontakozott ki, amikor a parti őrség egyik tagja egy vízálló tokba helyezett L18-asra bukkant. Paul Shultz „Aquahound1” néven feltöltötte a felvételeket a YouTube-ra, hogy megtalálhassa a gép eredeti gazdáját. A fotók és egy zavaros víz alatti videó alapján kiderült, hogy egy amatőr búvár, Dick de Bruin holland tengerész őrmester vesztette el a gépet. A hajóroncs kutatására indult tengerész rég elveszettnek hihette a gépét, hiszen csupán 6 hónappal később bukkant fel újra, immáron Florida partjainál. Az eredetileg a dél-amerikai Venezuela melletti helyszínről indult hathónapos útjára, a teknős pedig rekonstruálhatóan nagyjából a közép-amerikai Honduras magasságában kapcsolhatta be véletlenül a gépet. A végcél az Egyesült Államok volt, ahol a gépet immáron útitársa nélkül megtalálták. A véletlenek ilyen egybeesése valóban hihetetlen, ám mégis igaz, sőt a Coolpix L18-nak köszönhetően megfelelően dokumentált. A YouTube videók önmagukért beszélnek!
Kapcsolódó cikkek
- Nikon D800 36 megapixellel
- Nikon Coolpix AW100 – Kalandra fel!
- TIPA-díjas a Nikon D7000 és COOLPIX P300
- ME-1: a Nikon első saját külső mikrofonja
- Megérkezett a Nikon D5100
- Késik a Nikon 3D My PictureTown szolgáltatása
- Frissülő Nikon WT-4 és Thumbnail Selector
- Nikon D90, D5000 és Coolpix S8100, P100 frissítések
- Frissülnek és szigorodnak a Nikon szoftverei
- Vetítés fényképezőgéppel a gyakorlatban
Digicam ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
Susan Meiselas nyerte az Outstanding Contribution to Photography díjat
Susan Meiselas kapja a Sony World Photography Awards 2025 rangos Outstanding Contribution to Photography díját, az elmúlt öt évtizedben a médiára gyakorolt hatásának elismeréseként. A mélyen elkötelezett megközelítése miatt ünnepelt Meiselas erőteljes munkásságot hozott létre, és a dokumentarista fotográfiáról alkotott elképzeléseit az emberek közösségükben való éleslátó ábrázolásával bővítette.
Innovatív technológiával és szakértelemmel inspirálja a Sony a jövő generációját
Nagy sikerrel rendezték meg a Sony és a Down Alapítvány közös nyári táborát, melynek keretében a részt vevő értelmi fogyatékossággal élő gyerekek és fiatalok megtanulhatták a Sony által rendelkezésre bocsátott fényképezőgépek és kamerák alapszintű használatát. Az együttműködés még tovább folytatódik idén egy vidéki fotós túrával és egy kiállítással.
Kisebb, könnyebb és gyorsabb az új Sony objektív
A Sony bejelentette az FE 85mm F1.4 GM II (SEL85F14GM2) prímobjektívet, amely a nagy felbontást és lenyűgöző bokeh hatást kivételes módon, kompakt házban ötvözi a gyors autofókusszal (AF). A második generációs objektív megörökli a bokeh hatás és a felbontás magas szintű kombinációját, amely az első generációs típusnál már komoly elismerésnek örvendett, és ráadásként a legújabb technológiákat is alkalmazza.