Egy hónap múlva boríthatja a piacot a Chrome OS
A Google egy teljesen új koncepcióval lép ki az operációs rendszerek piacára. Ezen a területen ugyan a Windows rendszerek az uralkodók, ám a rivális Apple OS vagy Linux megoldásoktól is sokban különbözik a Chrome OS. Először is nem csak szabad forráskódú, amit a nagyok közül a Linux tudhat csak magáénak, de lényéhez tartozik, hogy kisméretű, a háttérben meghúzódó keretrendszer akar lenni, és nem szeretné mindenben minden áron kiszolgálni a felhasználót. Ez is egy Linux alapú rendszer, ám teljesen más felfogásban, a külső alkalmazásokra és az internetre építve valósítaná meg az újfajta felhasználói élményt. Amit ezzel veszítünk, az például az operációs rendszerbe épített videovágó, de az ilyen alkalmazások helyett a többség úgyis inkább letölt egy lehetőleg ingyenes, fejlettebb szoftvert. Ez a logika uralja a Chrome OS világát, valóban nem nagyon szeretne más lenni, mint egy kisméretű, megbízható platform a saját magunk által összeválogatott programokhoz.
A fejlesztői oldalakról kiderül, hogy az utóbbi időben agyonhallgatott Chrome OS legfrissebb verziószáma 0.9.78.1, és ez már kiadásra jelölt (release candidate), közvetlenül megjelenés előtti programot takar. Ez a tapasztalatok szerint a kis gépektől az akár az asztali gépekig terjedő spektrumot átfogó, eredetileg a netbookok és iPad jellegű táblagépekre szánt, ARM processzortámogatással is rendelkező szoftver esetében azt valószínűsíti, hogy akár egy hónap múlva megjelenhet a végleges verzió. Ez egyébként egybe esik az eredeti 2010-es megjelenési tervekkel, valamint a legutóbbi késő őszi célperiódussal. Ha közepesre sikerül a Chrome OS, akkor is az megjelenésekor sokak által halálra ítélt Android sikerét követheti, de ha igazán beválik, akkor teljesen átírhatja a jelenlegi Windows univerzumot, és alapjaiban változtathatja meg a számítógép-használat játékszabályait.
Kapcsolódó cikkek
- Az Apple OS X Mountain Lion több mint 100 új funkciót tartalmaz
- Elérhető a SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 2
- Picasa 3.9.0 Build 135.86
- Az ókori világ földrajzát segít megismerni a Google új projektje
- Különleges Opera Mini a Vodafone-nál - Nem csak okostelefonhoz!
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Chrome 11 beta: a szó se száll el
- Chrome-reklám az orosz TV-ben: Gyorsabb, mint gondolná!
- Paradigmaváltás a böngészésben: Chrome 9
- A vártnál jobb eredményeket közölt a Google
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.