Magyar újdonságok a közel-keleti GITEX-en
A Dubaiban október 21-ig nyitva tartó GITEX-en tizenkét magyar vállalat mutatja be legújabb fejlesztéseit - közölte az ITD Hungary.
A világ egyik legrangosabb infokommunikációs seregszemléje idén ünnepli fennállásának 30. évfordulóját. Az idei GITEX-re több mint 3.500 kiállító érkezett 65 országból, és az eddigi kiállításokhoz hasonlóan idén is több százezer látogató várható.
A magyar stand a közlemény szerint ezúttal is sok újdonságot kínál. Az ITWare flottakövető szoftverének segítségével például a GSM telefonnal vagy GPS eszközzel felszerelt járművek pontos földrajzi helyzetét lehet nyomon követni, a Cason Engineering csoport AURA fantázia nevű kül- és beltéri követőrendszerével pedig a céglátogatók, az alkalmazottak, vagy akár a cég értékes dokumentumainak és eszközeinek kapun belüli mozgása kísérhető nyomon.
A Dolphio Consulting TelemeTricks termékcsaládja videojáték-készítőknek, animációs filmstúdióknak és reklámstúdióknak kínál megoldást 3D-s animációk készítéséhez. A cég portfóliója a testek dinamikus mozgásának digitalizálását lehetővé tevő motion capture eljárástól kezdve a telemetria, a háromdimenziós mérés, a modell- és képalkotás területén sokféle innovatív megoldást ölel fel.
Az Öböl-országok infokommunikációs cégei részéről egyre nagyobb az érdeklődés a magyar szoftverfejlesztések iránt. Ennek hatására mind több hazai vállalat szánja rá magát, hogy önálló irodát nyisson a térségben. A sikerben az ITD Hungary is osztozik, hiszen az ügynökség 2006 óta rendszeresen szervez magyar megjelenést a GITEX-en, és számos más rendezvénnyel is segíti az ICT szektorban működő hazai vállalkozások piacra jutását - közölte a társaság.
Kapcsolódó cikkek
- Győri üvegművész a brit üvegművészeti társaság online kiállításán
- Kreativ Magyarország kiállítas a Műegyetemen
- Kiállításon az első magyar műhold ikerpéldánya
- Ízek-borok hagyományosan, infók digitálisan
- Budapest Calling: az ügyfélszolgálati iparág kiállítása
- 700 új egyedi találmány a nürnbergi innovációs szakvásáron
- A rádióháborútól a kiberhadviselésig a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemen
- Készül Európa legjelentősebb informatikatörténeti gyűjteménye
- Budapest Calling: Nemzetközi call center szakkiállítás októberben
- Ingyenes WiFi a Budavári Borfesztiválon
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.