Az IVSZ a kormány és a telekommunikációs iparág szereplői közötti párbeszédet sürgeti

forrás Prim Online, 2010. november 4. 10:41

A telekommunikációs szektor adminisztratív és pénzügyi terheinek csökkentését, valamint a kormány és az iparági szereplők közötti párbeszéd elindítását szorgalmazza az Informatikai Vállalkozók Szövetségének (IVSZ) Távközlési Tagozata.

A szakági szereplőket tömörítő IVSZ "A hazai távközlés jövője a válságadó után" című, az MTI-hez eljuttatott állásfoglalásában kifejti: a telekommunikációs szektorra 2012-ig kivetett, évi 61 milliárd forint összegű különadó miatt megtorpanhatnak a hazai beruházások. Az iparági fejlesztések lendületének csökkenését azonban ellensúlyozhatná egy olyan szakpolitika, amely figyelembe veszi az iparág és így az ország fejlődésének közép- és hosszú távú érdekeit, azaz növeli Magyarország versenyképességét, fenntartja a befektetői bizalmat és megfelel az Európai Unió Digitális Menetrendjében kitűzött céloknak.

 A szervezet a közleménye szerint "megérti", hogy az országnak, gazdasági céljainak elérése érdekében tartania kell a költségvetési hiánycélt, és, hogy ennek érdekében "a közterhek ideiglenes emelése vált szükségessé", azonban szerintük számos adminisztratív és pénzügyi teher "ésszerű" csökkentésére lenne lehetőség, ami ösztönzőleg hatna a telekommunikációs beruházások folytatására és munkahelyek teremtésére.

 Az IVSZ állásfoglalásában arra tesz javaslatot - hogy a szaktárcával közösen - az iparág számára világos célokat fogalmazzanak meg, és egy minden érintett fél által elfogadott menetrendet dolgozzanak ki. Ez kitérne - többek között – a szélessávú hozzáférés bővítésére,az internet-használat további elterjedésének keresletösztönzésére, a kihasználatlan frekvenciasávok hasznosítására, illetve a jelenleg használatban lévő frekvenciák díjainak csökkentésére, valamint a bürokratikus terhek illetve a piacfelügyeleti és számhasználati díjak mérséklésére. A szervezet szükségesnek látja, továbbá, a válságadó esetleges piactorzító hatásainak orvoslását, azaz, hogy a közbeszerzésekből ne legyen kizáró ok, ha egy vállalkozás eredménye a különadó miatt fordul negatívba.

 Az IVSZ állásfoglalásában kifejti, a telekommunikációs szektor az elmúlt három évben több mint 500 milliárd forintot fordított beruházásra, és számításaik szerint a korábban tapasztalt fejlődés fenntartásához a következő években is több százmilliárd forintnyi beruházásra lesz szükség.
 

Kulcsszavak: távközlés IVSZ

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A MOL nyerte a funkcionális átalakítás nagydíját az SAP Quality Awards versenyen

Az üzleti transzformáció a folyamatosan változó környezetben elengedhetetlen. Az SAP éppen ezért immár tizennegyedik alkalommal díjazza azokat az üzleti átalakítást megvalósító vállalatokat, amelyek élen járnak a változásban, és jó példaként szolgálnak a sikeres bevezetésben. Az SAP Quality Awards egyik nagydíját idén a magyar MOL nyerte el. 

2024. május 13. 17:40

K&H: ismét a legjobb digitális bank Magyarországon

A K&H Csoport az egymást követő második évben, 2024-ben is elnyerte a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review „Legjobb Digitális Bank Magyarországon” díját. Az indoklásban a K&H innovatív digitális pénzügyek terén játszott úttörő szerepét emelték ki, különös tekintettel a világszínvonalú és könnyen kezelhető mobilbankra, valamint a hozzá kapcsolódó, a szektorban itthon elsőként beszédhanggal is és magyarul kommunikáló digitális pénzügyi asszisztensre, Kate-re. 

2024. május 13. 14:31

Az AI kutatja a kritikus ásványkincseket is

Közel 1 millió amerikai dollárral zárta az újabb befektetési körét a Beholder. Ennek köszönhetően lett az AI-alapú, kritikus ásványkincsek feltárásában élenjáró ukrán startup finanszírozója az EIT InnoEnergy, a Rockstart Energy és az STRT. A friss források bevonásával a vállalat felgyorsíthatja a kutatómunkáját és a mesterséges intelligencia-eszközeire alapozva segítheti a zöld energiaátmenethez szükséges kritikus nyersanyagok kitermelését.

2024. május 13. 11:30

K&H: négy lépésben a planetáris szuperintelligencia felé

Az emberi gondolkodáshoz hasonlóan működő gépi intelligencia megjelenését szakértők még igen távoli lehetőségként értékelik. Ugyanakkor az MI fejlődése gyorsuló ütemben zajlik. A valódi kérdés nem az, hogy mikorra válik valósággá ‒ hiszen itt van velünk, a mindennapok része. Sokkal inkább úgy kell feltenni a kérdést, hogy milyen fázisokon keresztül alakul ki, és a végén mit hozunk ki belőle mi, emberek – mondja Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője.

2024. május 12. 10:26

Copilot for Microsoft 365 már magyarul is

A Microsoft bejelentése szerint 16 újabb nyelvvel gyarapodott azon nyelvek száma, amelyeket a vállalat generatív mesterséges intelligenciára alapuló alkalmazása, a Copilot for Microsoft 365 támogat mind az üzleti, mind pedig az egyéni felhasználók esetében. A magyar is ezek között van.

2024. május 11. 13:43

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36