Anyatejelosztó szoftvert terveztek az IBM programozóversenyén
A legjobb alkalmazást a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem A-Team csapata: Hartung István, Sipos István Róbert és Budai Péter készítette, fejlesztésüket hamarosan az anyák is használhatják az anyatejmisszio.hu oldalon.
Az egyetemistáknak és főiskolásoknak szóló non-stop bajnokságot november elején az IBM és partnerei közreműködésével a veszprémi Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Karán rendezték.
A versenyre jelentkező húsz csapat szigorú szabályok szerint küzdött meg egymással. A résztvevők nem hagyhatták el az egyetem épületét, és semmilyen módon nem léphettek kapcsolatba a külvilággal. Körülményeik a szigorú szabályok ellenére mégis igen komfortosak voltak. Az egyetem egyik előadójából hálótermet alakítottak ki, a lazítani vágyókat csocsóasztal, játékkonzolok, masszázs és darts várta.
A versenyzők valós, hétköznapi problémára kerestek megoldást. A szervezők non-profit intézményeket kérdeztek, milyen informatikai nehézségekkel küzdenek, hogyan segíthetnének rajtuk a bajnokságra jelentkező fiatal programozók. A választás a Családvár Alapítványra esett, amely kismamák számára működtet anyatej-közvetítő szolgálatot. A versenyzők feladata egy olyan online alkalmazás fejlesztése volt, amellyel az anyatejet kereső és kínáló kismamák egyszerűen és gyorsan találhatnak egymásra. A programozáshoz csakis szabad felhasználású és egyéb ingyenes szoftvereket vehettek igénybe.
A keddi eredményhirdetésen a zsűri kiemelte, hogy nem fejlesztési ötleteket, hanem szinte azonnal bevethető, valódi használtra kész alkalmazásokat várt.
Az első helyezett pályamű nemcsak ennek az elvárásnak felelt meg, de egyszerű kezelhetőségével és felhasználóbarát felületével is lenyűgözte a zsűrit. A program véglegesítéséhez szükséges apróbb fejlesztésekben a versenyt támogató cégek nyújtanak majd segítséget.
Kapcsolódó cikkek
- Az IBM bemutatta az egészségügyet támogató informatikai megoldásait
- IBM szoftvereken tanulhatnak a jövő gazdaságinformatikusai
- Új munkahelyekkel bővült az IBM székesfehérvári szolgáltató központja
- Hamlet bájtokban – Ericsson C++ programozóverseny
- A BME csapatai taroltak az IBM 48 órás programozó bajnokságán
- IBM 1,6 PFLOPS teljesítményű szuperszámítógép Xeon lapkákkal
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- Több van a felhőben, mint gondolnánk
- Magyar fejlesztők számára is megnyílik a Windows Phone Marketplace
- Az innováció évszázada: centenáriumát ünnepli az IBM
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Samsung új szintre emeli okostévéinek biztonságát
A Samsung saját fejlesztésű kriptográfiai modulja, a Samsung CryptoCore* megszerezte a Nemzeti Szabványügyi és Technológiai Intézet (NIST) rangos FIPS 140-3 tanúsítványát**. A titkosítási minősítés a vállalat azon elhivatottságát támasztja alá, hogy okostelevízióin is kiemelkedő biztonsági és adatvédelmi megoldásokat nyújtson a felhasználóknak.
Az otthoni rehabilitációt segíti a Széchenyi-egyetem mesterséges intelligenciával működő fejlesztése
A győri Széchenyi István Egyetemen jelenleg is több egészségtechnológiai fejlesztés zajlik. Az egyik közülük lehetővé teszi, hogy a betegek a saját otthonukban végezhessék el a rehabilitációjukhoz szükséges fizikai gyakorlatokat. A mesterséges intelligencián alapuló szoftver nemcsak kiértékeli a mozgássor pontosságát, de képes arra is, hogy a kezelőorvosnak erről teljes körű jelentést küldjön.
Kiemelkedő kiberbiztonsági minősítést kapott a Schneider Electric megoldása
A világ első adatközponti infrastruktúra menedzsment (DCIM) hálózati kártyája lett a Schneider Electric EcoStruxure IT Network Management Card 3 megoldása, amely megkapta a Nemzetközi Elektrotechnikai Bizottság (IEC) IEC 62443-4-2 Security Level 2 (SL2) minősítését. Az új minősítés szigorúbb követelményeket takar és kiberbiztonsági szempontból nagyobb ellenállóképességet jelent, mint a tavaly elnyert SL1.
Szélesebb, merészebb, gazdagabb az új AGON PRO gaming monitor
Az AGON by AOC – a világ egyik vezető gaming monitor* és IT-kiegészítő márkája – büszkén jelenti be az AGON PRO AG346UCD, egy élvonalbeli 34 hüvelykes (86,4 cm) ívelt gaming monitor bevezetését. A gaming rajongóknak szánt AGON PRO felső kategóriás termékcsaládjának W-OLED és QD-OLED sorozatát ez az új modell QD-OLED panellel, 175 Hz képfrissítési sebességgel és UWQHD (3440x1440) felbontással egészíti ki. Az AG346UCD új mércét állít fel a magával ragadó játékélmény terén, különösen a széles, kiterjedt RPG vagy a történet-vezérelt játékok, valamint a szimulátoros autóversenyek, repülésszimulátorok és akciódús műfajok esetében.
A Thermaltake bemutatja az új színekben elérhető ventilátorait
A Thermaltake, a prémium PC-hardvermegoldások vezető márkája bemutatta a TH V2 Ultra EX ARGB Sync Snow-t, valamint a CT EX ARGB Syncet és a CT EX Reverse ARGB Syncet fekete, fehér, hortenziakék és matchazöld színekben. A Thermaltake számos hűtést kínál gyors mágneses csatlakozással, kiváló kábelmenedzsmentet megvalósítva a különböző preferenciákhoz igazítva. A ventilátoroktól az AIO-kig, a standard lapátoktól a fordított lapátokig, valamint a klasszikus fekete kiadástól a 25. évfordulós hortenziakék változatig, a Thermaltake új magasságokba emeli a mágneses csatlakozású hűtési megoldásokat, tovább növelve a funkcionalitást és az esztétikát.