Már a Firefox böngészőben is elérhetőek a NetLock új főtanúsítványai
A NetLock új hitelesítési algoritmussal működő főtanúsítványa már elérhető a Mozilla Firefox böngészőben is. A 2048 bit erősségű, valamint SHA-256 típusú kriptográfiai lenyomatképző algoritmust használó tanúsítványkiadó megfelel a legfrissebb kriptográfiai ajánlásoknak, és szabványoknak, valamint a hitelesítés-szolgáltatókat felügyelő szervek határozatának.
Az Európai Unió kriptográfia szabványosítása kapcsán irányadó testülete, az European Telecommunications Standards Institute (ETSI) vonatkozó ajánlásának (ETSI TS 102 176-1 v2.0.0) hatására a hazai hitelesítés-szolgáltatókat felügyelő szerv, a Nemzeti Média- és
Hírközlési Hatóság (korábbi nevén Nemzeti Hírközlési Hatóság) közzétette az elektronikus aláírással kapcsolatos szolgáltatások nyújtása során alkalmazható megbízható kriptográfiai algoritmusokról és paraméterekről szóló határozatát. A határozat (HL-21917-14/2008) kifejti, hogy a kriptográfia fejlődésének és a számítási erőforrások gyors növekedésének következtében a jelenleg széles körben használt SHA-1 algoritmussal működő tanúsítványok fokozatos felváltása érdekében a hitelesítés-szolgáltatók készüljenek fel a magasabb szintű titkosítási algoritmusokat használó tanúsítványok kibocsátására.
A NetLock Kft. 1999-ben, a hazai piacon elsőként jelent meg a Microsoft termékekben, mint megbízható legfelső szintű hitelesítés-szolgáltató. Az NMHH határozatának megfelelve
kialakította új típusú tanúsítványkiadóit, amelyeket egyébként az Internet Explorerben már 2009. február 26-tól megtalálhatunk.
A legnépszerűbb lenyomatképző algoritmusok használhatósága
MD5 hash algoritmus – alkalmazása nem ajánlott
Az MD5 lenyomat hossza 128 bit (32 hexadecimális karakter) és 2005 óta
nem javasolt a használata az egyediségben tapasztalt hibák miatt.
SHA-1 kriptográfiai algoritmus - alkalmazása nem ajánlott
Az SHA-1 esetén a képzett lenyomat hossza 160 bit (40 hexadecimális
karakter), azonban cseréje 2010.12.31 után elővigyázatosságból javasolt.
Ugyan még nem látott napvilágot olyan tény, hogy az egyediséggel
probléma lenne, de sajnos a rövidebb kulcshossz esetében már voltak
sikeres faktorizálási kísérletek.
SHA-256 kriptográfiai algoritmus - a javasolt új lenyomatképző
algoritmus
Az SHA-256 esetén a képzett lenyomat hossza 256 bit (64 hexadecimális
karakter).
Kapcsolódó cikkek
- A Firefox megelőzte az Internet Explorert
- Böngésző piac: a Chrome gyorsan tör előre
- A Kereskedelmi és Iparkamaráknál is elérhetők az elektronikus ügyintézéshez szükséges eszközök
- Újabb mobil Firefox-béta, kisebb és gyorsabb
- Firefox 3.6.12: 48 óra alatt javították a kritikus hibát
- Jövőre csúszik át a Firefox 4
- 12 évesen hibát talált a Firefoxban, 3000 dollárt kapott érte
- Bing kereső a Firefox 4-ben
- Itt a legújabb Firefox mobil béta, Androidra is
- 50 százalék alatt az Explorer
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.