Már majdnem félmilliárd az internetfelhasználók száma Kínában
"November végére az internetpolgárok száma elérte a 450 milliót, vagyis a tavalyi év ugyanezen időszakához képest 20,3 százalékos volt a növekedés" - mondta Vang Csen (Wang Chen) az államtanács információs irodájának igazgatója. A júliusban közölt utolsó
adatokhoz képest 30 millióval - Peru lakosságát meghaladó mennyiségű emberrel - emelkedett az internetezők száma.
"Kínában az internet-lefedettség aránya 33,9 százalék, jóval a világ többi országában átlagosnak számító 30 százalék feletti" - hangoztatta a miniszter egy sajtótájékoztatón. Majd hozzátette: "Ezek az eredmények azt jelzik, hogy Kína jó környezetet biztosít az
internet fejlődésének".
Az ázsiai ország egyre növekvő online népessége egy olyan fórummá alakította az internetet, ahol az állampolgárok lehetőséget kapnak arra, hogy hallassák a hangjukat és kifejtsék a véleményüket egy olyan országban, ahol a hagyományos média szigorú állami
ellenőrzés alatt áll. Az internet mindezek mellett gyümölcsöző piaccá nőtte ki magát. Az online fizetési lehetőségekből befolyó összeg nagysága a becslések szerint az év végére elérheti a 151 milliárd dollárt (31 930 millió forint) - írta közleményében a pekingi székhelyű Analysys International kutatóintézet.
A folyamatosan növekvő és egyre nagyobb befolyásoló erővel bíró online népesség azonban komoly aggodalmakat ébreszt Pekingben, ahol az internet esetleges társadalmi nyugtalanságot gerjesztő hatásától félnek, és ezért az elmúlt években a hatóságok fokozták a
megfigyeléseket. A kínai nagy tűzfal elnevezésű rendszer keretein belül a kormány egyszerűen blokkolja azokat az oldalakat, amelyek politikailag érzékeny témákat érintenek.
Kapcsolódó cikkek
- Sorra záratják be a kínai fájlcserélőket
- Új leányvállalattal bővíti kínai tevékenységét az Infineon
- Webáruházban árulnak lopott iTunes hozzáféréseket
- Internetre gyűjtik az évszázados kínai irodalmi emlékeket
- WikiLeaks - Kína, a Google és a kínai kiberhadsereg
- Pentagon: nincs rá bizonyíték, hogy Kína szándékosan térítette el az internetes adatforgalmat
- SC 10: kínai szuperszámítógép a Top 500 ranglista élén
- Kína "eltérítette" az internetforgalmat
- Továbbfejlesztik a Twitter kínai változatát
- Jogtiszta szoftverek kerülnek a kínai államigazgatásba
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.