Hardveres video-másolatvédelmet nyújt az Intel új processzora
A "Sandy Bridge" új processzorgeneráció szerdai hivatalos bemutatása előtt szakmai körökben ismertté vált, hogy az új processzortípus - ellentétben a szoftveres megoldásokkal - feltörhetetlen hardvervédelemet biztosít a jogosulatlan másolás ellen - írja az Engadget technológiai blog.
A "Sandy Bridge" új processzorgenerációt a szerdán kezdődő Las Vegas-i CES szórakoztatóelektronikai vásáron mutatja be az Intel. Az új processzorcsalád grafikus processzorral (GPU) egy tokba épített notebook és asztali számítógépekben alkalmazható dupla- és négymagos áramköri egységeket ölel fel.
Az "Intel Insider" hardveres video-másolatvédelmi technológia lehetővé teszi HD videók értékesítését és kölcsönzését "Sandy-Bridge" processzorral rendelkező számítógépekre. Az Intel már meg is kötötte az ehhez szükséges megállapodásokat a CinemaNow internetes video kölcsönző szolgálattal és a Warner Brothers filmgyárral. A technológiának köszönhetően az új filmeket bemutatásukkal egyidőben DVD és Blu-ray formátumban is elérhetővé lehet tenni.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- A mobiltelefonok biztonságáért
- Megalakult az Európai Néppárt Kiberbiztonsági Tanácsadó Testülete
- A Stratfor az adatvédelem megsértésének minősítette a WikiLeaks-kiszivárogtatást
- Új mobilbiztonsági megoldásokkal jelentkezett a McAfee
- Új Intel szerverproceszorok március elejétől
- Az Anonymus csoport megtámadta a szlovák kormány weboldalait is
- Lekapcsolták a legnagyobb magyar kalózszervereket
- 200 hazai szakértői vélemény a megfelelőségi követelményekről
- Sorra záratják be a kínai fájlcserélőket
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!
Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.
Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra
Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.
A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében
A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.