Veres Zsolt lesz az IBM Magyarország új vezérigazgatója
Az IBM Magyarország vezérigazgatói feladatait 2011. február 1-től Veres Zsolt látja el. Az új első ember kinevezését megelőzően az Oracle-nél és az SAP-nál töltött be különféle menedzseri funkciókat, de korábban közel 12 évet épp az IBM magyarországi és külföldi szervezetiben tevékenykedett.
Veres Zsolt neve jól ismert a magyar IT szakmában; több hazai informatikai cégnél látott el magyarországi és regionális vezetői feladatokat egyaránt. Az Oracle-től érkezett, ezt megelőzően az SAP-nál dolgozott különböző kereskedelmi vezetői pozíciókban. Az SAP-nál épp három éve, ugyancsak február elsején kapott megbízást térségi menedzsment feladatokra, a Business Objects kis- és középvállalati értékesítési- és go-to market tevékenységét irányította. Szakmai pályafutását egyébként épp az IBM-nél kezdte, 1993 és 2003 között tevékenykedett az IBM magyarországi és külföldi szervezeteiben.
Veres Zsolt (44) a Budapesti Műszaki Egyetem villamosmérnöki és a Budapesti Gazdasági Főiskola közgazdasági diplomájával rendelkezik, MBA fokozatát a milánói Bocconi Egyetemen szerezte. Németül és angolul beszél. Nős, három gyermeke van.
Kapcsolódó cikkek
- Másodszor is az "Év Üzleti Partnerének" választotta a Noreget az IBM
- IBM szoftvereken tanulhatnak a jövő gazdaságinformatikusai
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- Az innováció évszázada: centenáriumát ünnepli az IBM
- 100 éves az IBM - Magyarországon a 75. születésnapját ünnepli
- Indul a nevezés az IBM programozó bajnokságra
- Egyedülálló integrált BI és tervezési megoldás kkv-knak
- Az SPSS felvásárlását értékelte előzetesen az IBM
- Új kormányzati üzletág-igazgató az IBM Magyarországnál
- Újra IBM 48 órás programozó bajnokság
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.