2.2-es Androidból van a legtöbb
A Google nyílvánosságra hozta a havi jelentését a különböző verziójú Android operációs rendszerek eloszlásáról. A droidok 90%-a 2.1-es (Eclair) vagy annál újabb verziójú operációs rendszerrel futnak. A 2.2-es (Froyo) a piac 57,6%-át uralja, míg a 2.3-as Gingerbread próbál felzárkózni a korábbi verziókhoz.
Az Android 2.1 Eclair eddigi legjobb eredményét érte el 31,4%-kal, de a verziók közül a legnagyobb részesedést a 2.2-es Froyo produkálta. Decemberhez képest a Froyo újabb 5,8%-os részesedésre tett szert, mely által jelenleg a leggyorsabb ütemben terjedő verzióvá lépett elő. Szakértők februárra még növekedést jósolnak ennek a verziónak, de utána valószínűleg átadja a helyét az egyre több eszközön futó Gingerbread-nek.
Az 1.5 Cupcake és az 1.6 Donut valószínűleg 3 hónapon belül eltűnik. Teljes eltűnésüket azonban gátolja, hogy a Motorola és a T-Mobile US épp most törölte az ígért Motorola CLIQ XT 2.1-es frissítést, emiatt az eszközök megragadtak az 1.5-ös Android verziónál.
Kapcsolódó cikkek
- Az Európai Bizottság jóváhagyta a Motorola Mobility Google általi felvásárlását
- Chrome böngésző: androidos kütyükre is
- Búcsút int a menü gombnak a Google
- Jön a fehér Samsung Galaxy Nexus
- Hamarosan érkezik a Google saját táblagépe
- Kártyafüggetlen Galaxy Nexus 750 dollárért
- Debütált a Google Music
- A Telenor ügyfelei telefonszámlájukhoz írathatják a letöltött Android-alkalmazások árát
- Már mindenki számára elérhető a Google+
- Frissült a Goggles
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A jövő programozói versenyeztek
A régió legjobb egyetemista és középiskolás programozói mérték össze tudásukat a Debreceni Egyetem Informatikai Karán rendezett Regionális Programozói Csapatversenyen. A résztvevők számot adhattak arról, rendelkeznek-e naprakész informatikai tudással és hogyan tudnak csapatban dolgozni.
Az AI használata a munkavállalók 22%-át érinti a magyar ingatlanpiacon
A mesterséges intelligencia egyre nagyobb szerepet kap az ingatlan- és építőiparban, de vajon hogyan áll Közép-Európa ezen a téren? Egy friss kutatás szerint a magyar ingatlanpiacon dolgozók mindössze 22%-a használ mesterséges intelligenciát, 23%-uk napi szinten, 46%-uk pedig heti rendszerességgel, de mégis érzékelhető a változás: az ingatlan- és építőiparban dolgozók 60%-a mindhárom piacon kifejezte, hogy szívesen elsajátítaná az új technológia alkalmazását.
Örökíts meg minden téli pillanatot a LAMAX új akciókameráival
Három új akciókamerával frissítette kínálatát a LAMAX. Kompakt és strapabíró kialakításuk és mellékelt kiegészítők révén az új akciókamerák minden terepen megállják helyüket. A kamerák a csomagolásban megtalálható vízálló tokkal a havas és vizes kalandok közben is jól teljesítenek, a tokokkal akár 40 méteres mélységig merülhetünk velük. Ugyanakkor a LAMAX W9.2 és a LAMAX 10.2 modellek esetén a kameraváz is vízálló, így tok nélkül 12 méteres mélységig is bírják a víz alatt.
Az állam megteheti, hogy digitalizál, kérdés, hogy miként fogjon hozzá
A modern közigazgatás támogatja a modern gazdaságot, és a kormányok és a közszféra szervezetei is haladnak a digitális átalakulás útján. Most azonban gyorsítaniuk kell a tempón, és dolgozniuk kell azon, hogy megfeleljenek állampolgáraik elvárásainak. A KPMG a Global Tech Report 2024 adatai alapján igyekezett választ adni a digitális közigazgatással kapcsolatos aktuális kérdésekre, és felvázolni azokat a lehetséges lépéseket, amelyeket a kormányzati tisztviselők tehetnek meg a digitális átalakulás érdekében. Az adatok 118 kormányzati technológiai vezető és döntéshozó válaszain alapulnak, többségében (60%) Európából, továbbá Ázsia és a Csendes-Óceán térségéből (21%), valamint Észak-, Közép- és Dél-Amerikából (19%).
A félelem és a kapzsiság irányítja a kriptopiacot
A befektetői hangulat jelentősen befolyásolja a kriptovaluták értékét a metaverzum kriptopiacán visszaeséskor – derül ki a Budapesti Corvinus Egyetem új kutatásából.