Ma 20 éve jegyezték be a világ legnagyobb informatikai kiadójának magyar leányvállalatát

forrás Prim Online, 2011. március 12. 00:02

20 éves az IDG Magyarország, de tulajdonképpen negyedszázados jubileumot ünnepel, mivel először 1986-ban jelent meg a magyra piacon az amerikai informatikai kiadó: akkor még csak résztulajdona volt az álta, a KSH által és a Lapkiadó Vállalat által alapított magyarországi vegyesvállalatban. Ez is borzasztó nagy szó volt a rendszerváltás előtt négy évvel, hisz az idő tájt még nem bejelentési, hanem engedélyeztetési kötelezettség terhelte az újságokat, vegyes vállalatból is legfeljebb ha két tucat létesült előtte, a lapkiadás terén pedig kifejezetten úttörőként jelent meg a szabad világ szelleme egy vállalkozásban.

Az alapító Futász Dezsőtől a stafétabotot Bíró istván vette át - nagyjából a 100 százalékos tulajdon kialakulásának időszakában -, és azóta is ő kormányozza a világ legnagyobb informatikai kiadójának magyarországi leányvállalatát.

Ha a húszat kipótoltuk negyedszázadra, akkor a 25-öt is megfejelhetjük egy-két évtizeddel, hisz az induló Computerworld Informatika leányvállalatba a magyar tulajdonosok apportálták korábbi informátikai kiadványukat, így például a KSH az 1969-ben alapított Számítástechnikát, amely őse, jogelődje a mai Computerworld-Számítástechnika hetilapnak.

Jelenleg a cég már nem klasszikus kiadóvállalatként tevékenykedik, online és nyomtatott kiadványokat, videókat, rendezvényeket, illetve mobiltermékeket szolgáltat elsődlegesen szakmai célcsoportjának, amit angolul "tech buyer" kategóriának lehetne nevezni

Néhány nevezetesebb dátum az IDG magyarországi jelenlétének 25 évéből:

  • 1986 a CWI Kft. átveszi az 1969-ben alapított Számítástechnika havilap kiadását, és előbb kéthetivé majd hetilappá alakítja.
  • 1992 elindul a PC World magazin magyar változata
  • 1995 megjelenik az abCd, az első nem papíralapú, önálló CD-ROM kiadvány
  • 1996 a hazai lappiacon a PC World jelentkezik először rendszeres CD-melléklettel
  • 1996 elindul az iNTerNeTTo, az első magyar nyelvű, hazai internetes magazin
  • 1996 az IDG szervezi az ország első virtuális világkiállítását, a Millecentenárium alkalmából
  • 1997 lezajlik az első hazai online sajtótájékoztató
  • 2000 a PC World Magyarországon elsőként ad DVD-mellékletet a magazin mellé
  • 2001 a nyomtatott és az online médiumok mellett a portfólióban megjelenik az infokommunikációs szakrendezvények szervezése is
  • 2003 a vállalat elindítja az első BioTech oldalt Kelet-Közép-Európában
  • 2003 a GameStar játékmagazin indít először saját gyártású tévéműsort a DVD-mellékletén
  • 2008 az IDG elindítja az első IT-tematikájú videomegosztó oldalt Magyarországon
  • 2009 a GameStar csomagol Magyarországon elsőként dobozos teljes játékot a magazinhoz
  • 2010 az IDG elindítja blogszolgáltatását, a blog.web4.hu-t, amelyen a Nintendo.hu hivatalos hazai oldala is fut
  • 2011 Magyarországon is elindul a nemzetközileg is elismert Macworld online változata


Az IDG a tervek szerint a jövőben is a bevált módon, azaz a tradíció és a modern irányok ötvözésével kíván alkalmazkodni a piac igényeihez, miközben megtartja a hagyományos brandeket (Computerworld, PC World, GameStar), de azokat már négy egyenrangú irányban fejleszti tovább (nyomtatott lapok, online oldalak,  rendezvényszervezés, videoszolgáltatás). A közeljövő tervei közé tartozik a blogszolgáltatás (blog.web4.hu) további fejlesztése is.

Az IDG Magyarország évfordulós rendezvényeire Magyarországra érkezett David Hill, az IDG nemzetközi üzletfejlesztéséért felelős alelnöke is, aki a héten találkozott több hazai IT-vállalat vezetőjével is.

Kulcsszavak: IDG-hu +céginfo

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel

Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.

2024. november 4. 11:39

K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél

Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.

2024. november 3. 15:23

A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás

Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.

2024. november 3. 13:48

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59