A Magyar Posta egyeztetett a KDB-vel az informatikai tender kiírása előtt
A Magyar Posta az 1,8 milliárd forintos informatikai beszerzés előtt részletesen egyeztetett a Közbeszerzési Döntőbizottsággal (KDB), és az elfogadta az álláspontjukat - tájékoztatta a posta az MTI-t.
Ezt arra reagálva közölték, hogy az LMP hétfőn közleményében azt írta: a KDB-hez fordulnak a posta márciusi informatikai tendere miatt, mert álláspontjuk szerint pályáztatás nélkül ítéltek oda 1,8 milliárd forintot egy offshore hátterű cégnek.
A Magyar Posta közlése szerint hirdetmény közzététele nélküli, tárgyalásos közbeszerzési eljárást indítottak, mert a szerződéses feltételeket a korábbi években elvégzett fejlesztői munka, a
kizárólagos jogok védelme és a műszaki-technikai sajátosságok miatt csak egy meghatározott szervezet tudja teljesíteni.
Hangsúlyozták, hogy az ajánlattételre felkért JeT-SOL Számítástechnikai Szolgáltató Kereskedelmi és Beruházási Kft. munkatársai tízéves egyedülálló tapasztalattal és a szoftvertámogatási szolgáltatások vagyoni értékű jogaival kizárólagosan rendelkeznek. Hozzátették, hogy a szerződés nemcsak szoftverbeszerzésről, hanem a postai szolgáltatások komplex informatikai támogatásáról és a szükséges fejlesztések folyamatos ellátásáról szól.
Scheiring Gábor, az LMP gazdaságpolitikai kabinetjének vezetője hétfői, MTI-hez eljuttatott közleményében úgy fogalmazott, nyílt levélben fordulnak a KDB-hez az ügy miatt.
Mint írta, miközben a kormány "képmutató módon" arról kérdezi a lakosságot, hogy az alkotmány tiltsa-e az offshore cégek részvételét a közbeszerzéseken, addig a háttérben az adófizetők pénzéből zavartalanul folytatódnak "az offshore mutyik". A politikus felhívja a figyelmet, hogy a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium által felügyelt Magyar Posta márciusban 1,8 milliárd forintot ítélt oda szoftverbeszerzésre egy verseny nélküli, egyszereplős közbeszerzésen, "egy offshore tulajdonban lévő társaságnak".
Kapcsolódó cikkek
- Milliárdos szoftverbeszerzés a Magyar Postánál
- A Freesoft informatikai rendszert épít az ítélőtábláknak
- Kilencmilliárd forintos számítástechnikai tendert írt ki a KSZF
- A Navigator üzemeltetheti a MÁV-Start Zrt. informatikai rendszerét
- Informatikai szolgáltatásokat vásárol a MÁV-START Zrt.
- Egymilliós közbeszerzési bírság a Kopint-Datorgnak
- Megvette a parlament az új képviselők számítógépeit
- Félmilliárdot költ a posta integrált hálózatának bővítésére
- A Magyar Telekom fél áron nyerte a HM mobil tenderét
- Az Albacomp szállíthatja a Közbeszerzések Tanácsa informatikai rendszerét
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.