Száll a robotmadár
A madarak repülése mindig is érdekelte az embert. A német központú Festo által készített SmartBird egy újabb lépés a titok megismerésében. A robotmadár olyan, mint egy igazi sirály, éppúgy repül, automatikusan leszáll, a tájékozódáshoz forgatja a fejét.
A karbonszálakból és poliuretán habból épített test kevesebb, mint fél kiló, és a szárnyszélessége 2 méter. A struktúrája hasonlít a Leonardo da Vinci által tervezett repülő szerkezetekhez, de található benne négy szervo-meghajtó, mikrokontroller, és egy lítium elem, amiről Leonardo még álmodni sem mert. A szárnyakat egy külső rotor motor mozgatja, a szárnyak állásáról egy érzékelő továbbítja az adatokat rádiójelek segítségével az irányítónak.
A SmartBird a Bionic Learning Network program része, amelynek célja, hogy a természet által inspirált fejlesztéseket alkalmazzák a technológiában. A robot sirály a Falco reptéri robotragadozó tökéletesített változata.
A Festo már több természet által inspirált robotot fejlesztett, a Bionic Handling Assistant robotkart például az elefánt ormányáról mintázták.
Kapcsolódó cikkek
- Japán tudósok megcsinálták az Avatar-robotot
- Gyíkok és robotok
- SAP: vecsési gyermekek robotlegókkal
- A szegedi műbogár, a Katica a londoni RobotvilleEU kiállításon
- Gekkó ihlette robotot fejlesztettek ki
- Sztároktatók a Stanford Egyetemen - Virtuális, mesterséges, mégis 58 ezren akarják
- Evolta – az Ironrobot
- A robot ellensége: az érzékelés - A kutatók alapvető akadályokba ütköznek
- Robot Film Fesztivál
- Saját nyelvet használó robotok
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.