A kiberbűnözők hasznot húznak a tragédiákból
A Symantec áprilisii spam és adathalászat jelentése szerint azzal, hogy kiiktatták a világ legnagyobb zombi-hálózatát, jelentősen - az előző havihoz képest 27,43 százalékkal - visszaesett a napi spam mennyiség. Ugyanakkor a kiberbűnözők megpróbálták kihasználni a japán illetve az Új-Zéland-i földrengést, milliónyi spamet, kémprogramot szabadítottak rá a gyanútlan felhasználókra, és hamis adománygyűjtéseket indítottak. A márciusi vírusok közül a spamek aránya 74 százalék volt, ez csökkenést jelent a februári 80,65 százalékhoz képest. Az adathalászat terén 22,71 százalékos csökkenés figyelhető meg és a a károkozó programok mértéke is csökkent februárhoz képest.
Úgy tűnik, hogy a természeti katasztrófák a kiberbűnözők számára továbbra is hálás terepnek bizonyulnak. A japán és az Új Zélandi földrengés kapcsán is létrehoztak egy-egy Vörös Kereszt logóval ellátott honlapot, ahol személyes adataik megadásával adakozhattak a hiszékeny felhasználók a kiberbűnözőknek. A hitelesség látszatát növelte, hogy a felhasználók emailen keresztül elismervényt kaptak az átutalt összegről, amelyet elvileg leírhattak az adójukból. Az adakozásra az áldozatok háromféle bankkártyás szolgáltatót is igénybe vehettek.
Kapcsolódó cikkek
- Nemzetközi kiberbűnözési lista: Magyarország továbbra is az élen
- Symantec: 33%-kal csökkent a levélszemét a Rustock feszámolása óta
- Az OKI helyzete a földrengés után
- Felszámolták a világ egyik legjelentősebb levélszemétküldő hálózatát
- Az iPhone 5 is késhet a japán természeti katasztrófa miatt
- Nem csak a japán IT cégek számolják a veszteségeiket, az Apple-nek is sok milliárdjába van a földrengés
- Japán: a Google segít megtalálni a katasztrófák során eltűnt embereket
- Japán - Az Infineon nem számít komoly üzleti következményekre
- Japán - Világszerte zavarok keletkezhetnek az elektronikai iparban
- Robotkígyó segíti a mentést Japánban
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.