Ingyen tanfolyam fejlesztőknek
Újszerű kezdeményezéssel állt elő a BME és a BalaBit. Az Open Academy névre keresztelt ingyenes tréningen az informatika legfontosabb újdonságaival ismerkedhetnek meg a programozók.
Az Open Academy névre keresztelt tréning a napjainkban egyre divatosabb élethosszig tartó tanulás szellemében kerül megrendezésre május 26-án. A szervezők nem kisebb célt tűztek maguk elé, mint a több éve végzett aktív szakemberek iskolapadba való visszaültetését.
A tréning a BME Q épületének nagy előadójában kerül megrendezésre, ahová több száz érdeklődőt várnak a szervezők. A kifejezetten munkaidőbarát rendezvényen délután öt órától késő estig lesznek hallhatóak a manapság legnépszerűbbnek, legfelkapottabbnak számító témákat is érintő előadások. A programban helyet kap a mobilfejlesztés, a webalkalmazások biztonsága, a HTML5 újdonságai, de szó lesz a C/C++ kódoptimalizálásról, a verziókövető rendszerekről és az agilis fejlesztési módszertanról is. Az előadásokat a BalaBit vezető fejlesztői mellett dr. Forstner Bertalan, a BME adjunktusa és a hazai IT biztonság terén nagy ismertségnek örvendő Buherátor tartja majd.
Az eseményről további információ és a regisztráció a BalaBit weboldalán érhető el. A program teljesen nyílt és mindenki számára ingyenes.
Kapcsolódó cikkek
- Ajándékba adja naplózó szoftverét a BalaBit
- Softskillekkel lehet sikeresebb a magyar mérnök
- "Hogyan tovább, Műegyetem?" – Tanácskozás a jövő Műegyeteméről
- 55 millió forinttal támogatja a Műegyetemet a Bosch
- X. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny: szlovákoké az előválogató
- Infokommunikációs gazdasági társaság a Műegyetemen
- Közel 280 milliós informatikai infrastruktúra fejlesztési projekt a Műegyetemen
- 10. BME Nemzetközi 24 órás Programozóverseny
- BME: tanszékek jubileumi tudományos ülése
- A Morgan Stanley nagyra értékeli a Műegyetemet
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.