ECDL képző- és vizsgaközpont alakult a bicskei menekülttáborban

forrás Prim Online, 2011. május 16. 17:54

A Neumann János Számítógép-tudományi Társaság (NJSZT) és a Migrants Help Magyarország Egyesület (MIGHELP) között fennálló együttműködés eredményeként 2011. május 12-én akkreditált ECDL központ alakult a Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal Bicskei Menekülteket Befogadó Állomásán. Az Európai Számítógép-használói Jogosítvány (ECDL) megszerzését célzó képzés és vizsgáztatás angol nyelven zajlik, hazánkban menedékjogot nyert külföldiek számára.

A történet úgy indult, hogy a hazai menekülttáborokból kikerültek egy csoportja, valamennyien afrikaiak, nemrégiben ECDL bizonyítványt szerzett egy budapesti vizsgaközpontnál.  A kérdésre, hogy hogyan szánták el magukat erre, egyikük Mahatma Gandhi híres mondását idézte: „Be the change you want to see” – azaz: „Légy a változás, amit látni akarsz.” 

Ugyanez a sierra-leonei fiatalember,  James Peter azóta létrehozta a Migrants Help Magyarország Egyesületet (MIGHELP), amelyet az NJSZT annak megalakulása óta együttműködési megállapodás keretében támogat.  Ennek legújabb eredménye, hogy 2011. május 12-én akkreditált ECDL vizsgaközpont alakult bicskei menekülttáborban. 
Az első tanfolyam már korábban, idén márciusban elindult, mostantól azonban hivatalos vizsga is tehető helyben.  A résztvevők a bicskei tábor lakói, akik beszélik az angol nyelvet és kellően elszántak a tanulásra.

Az órákat és a vizsgákat önkéntes tanár, illetve akkreditált ECDL vizsgabiztos tartja, angolul. Az olaszországi WebScience tananyagfejlesztő cég ingyenes, angol nyelvű ECDL oktatócsomagokkal járul hozzá a projekt sikeréhez.

Az NJSZT, mint az ECDL program magyar nemzeti irodája, évente több százezer forinttal támogatja a menekültek digitális írástudóvá válását: az ECDL központot ingyenesen akkreditálta, működteti, szakmai segítséget nyújt; évente 20 menekült ember számára pedig ingyenesen biztosítja a vizsgákhoz szükséges vizsgakártyát is.

A Bicskei Menekülteket Befogadó Állomás biztosítja a tantermet, a MIGHELP pedig – adományok révén- a számítógépeket, internetet és egyéb eszközöket.

Kulcsszavak: NJSZT ECDL

Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban

A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.

2024. december 21. 16:47

A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne

Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.  

2024. december 21. 13:49

Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át

Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel.  Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.

2024. december 21. 12:01

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből

A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.

2024. december 20. 18:11

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32