ACE: mikrohullámú hálózatok is kellenek a szélessáv terjedéséhez
A jelenleg 2,4-38 GHz tartományokat használó internetszolgáltató szerint az ebben a sávban elérhető legfeljebb másodpercenként 366 megabit le- és feltöltési sebesség néhány éven belül már nem lesz elegendő. Ráadásul az üzleti kommunikáció változásával a trendek is azt mutatják, hogy folyamatosan növekszik a vállalatok sávszélesség igénye.
A mikrohullámú szolgáltatások terjedését azonban számos tévhit hátráltatja, mert sokan ezeket is a wi-fi, azaz a 2,4 gigahertzen működő vezeték nélküli hálózatokhoz hasonlítják.
A szuper-, valamint az extrém-magas frekvenciatartományban működő mikrohullámú internetnél az adó- és a vevőegység között közvetlen rálátás szükséges, azonban a mikrohullám a technológiánál fogva rugalmasabb és olcsóbb megoldást jelent a csak vezetékes megoldásokkal szemben. Az összeköttetés nagyon hamar létrehozható, hiszen a telepítés nem függ semmilyen meglévő infrastruktúrától - mondta Farmosi Attila, az ACE Telecom ügyvezetője.
Kifejtette, az internetre, avagy a számítási felhőre optimalizált szolgáltatások terjedésével a lakossági felhasználók is egyre nagyobb feltöltési sebességet igényelnek. A digitális kamerák fejlődésével a magánfelhasználók is egyre jobb felbontású és nagyobb tárhelyet igénylő képeket, videókat töltenek fel a különböző tartalommegosztó oldalakra, valamint a biztonsági másolatok mentésére fenntartott netes tárhelyekre. Ez a folyamat pedig több óráig is eltarthat a vezetékes ADSL feltöltési sebességgel számolva.
Az ügyvezető szerint a sávszélesség-igények növekedésével párhuzamosan a szolgáltatások árának csökkenése is elvárás a megrendelők részéről, ám ezeket az igényeket a piaci szereplők többsége csak a szolgáltatás minőségének rovására tudja kielégíteni.
A szakemberek szerint a mikrohullámú megoldás elsősorban a csatlakozási pontok gyors kiépítése és a vezetékes infrastruktúra kiépüléséig előnyös. A végleges megoldást valószínűleg az optikai hálózatok jelenthetik, azt azonban még megjósolni is nehéz, hogy mikorra lesz optikai szál minden háztartás közelében - írja az MTI.
Kapcsolódó cikkek
- Tavaly decemberben 2,075 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés volt hazánkban
- Tavaly novemberben is emelkedett a vezetékes szélessávú internet-előfizetések száma
- KSH: tovább nőtt az internet-előfizetések száma
- A jelenlegi maximumnál tízszer gyorsabb internetkapcsolatot produkált a UPC
- Több mint 2 millió vezetékes szélessávú internet-előfizetés Magyarországon
- Magyarország a szélessávú nagyhatalmak között
- A szélessávú adatátvitel tesztelését tervezi az Európai Bizottság
- Majd kétmillió szélessávú internet-előfizetés
- Már működik a szélessávú internet a Szigeten
- Megnégyszereződik 2015-re a globális internet-forgalom
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.