Hogyan hat az egyre terebélyesedő online világ a gyerekekre és a mindennapok valóságára?
Kulcskérdések és etikai dilemmák
A kétnapos rendezvény során több tucatnyi előadó tárgyal olyan kérdéseket, amelyekbe nap, mint nap beleakad a kutató és beleakadnak a társadalom tagjai is mindennapi tevékenységük során. A rendezvény célja, hogy számba vegye azokat az aktuális kulcskérdéseket, amelyekről társadalomtudósoknak beszélgetniük, gondolkodniuk kell és érdemes.
A problémafelvetés mellett a konferencián megjelenik a társadalomtudományok legszélesebb spektruma kérdéseivel és válaszaival, így a szociális munkától kezdve a kulturális antropológián, közgazdaságtudományon, politológián át a szociológia tudományával bezárólag tematikájukban, módszerükben, megközelítés módjukban egészen különböző előadásokra kerül sor.
A programban az ELTE TáTK gyakorlatilag minden intézete képviselteti magát. Önálló kutatásokat már folytató, mesterképzésben részt vevő hallgatók, doktorjelöltek és gyakorló kutatók, egyetemi tanárok, docensek osztják meg egymással és az érdeklődőkkel tapasztalataikat. A témák között szerepel a politikatudomány, a pedagógia és az online kutatások viszonya az etikával, ismertetésre kerülnek diszkriminációtesztelés, kisebbségkutatás során szerzett tapasztalatok, gyilkosság vádjában elítélt rabok vizsgálata, illetve mikroközösségekben végzett terepmunka során felmerülő kérdések is. Az előadók között olyan szakmai körökben elismert nevek szerepelnek, mint Csepeli György, Örkény Antal, Barna Ildikó, Fokasz Nikosz, Majtényi Balázs és Lányi Gusztáv.
A konferencia nyilvános. A szervezők minden érdeklődőt várnak akár egy-egy kiválasztott előadásra is.
A rendezvény teljes programja elérhető az ELTE TáTK honlapján. További kedvcsinálóként az ELTE TáTK Facebook, valamint Youtube oldalán az előadók ajánlják előadásaikat, a sociomater.hu weboldalon pedig interjút olvashatnak a rendezvény egyik szervezőjével.
Kapcsolódó cikkek
- Amerikába mennek a legjobb startup-ok
- Open Source 2012 – Az innováció motorja
- Mobil programfüzet az Evolution résztvevőinek
- HWSW-konferencia annak, aki nemcsak nézi, hanem csinálja is a tévét
- Smartmobil '12 - A mobil az első!
- Evolution: egy új konferencia az online marketing legújabb eszközeiről
- Mobilfejlesztők, figyelem: hamarosan indul a Mobile Developers Day
- ICT Day 2012: Stratégiához a technológiát
- Egyedülálló laboratóriumokat mutattak be az Eötvös Loránd Tudományegyetemen
- Állami megrendelésekben reménykedik az IT-szakma
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.