Megnyitotta első vidéki fejlesztőközpontját a BalaBit
Kutatás-fejlesztési központot hozott létre a BalaBit Veszprémben, ahol a Shell Control Box nevű tevékenység-monitorozó termékének speciális moduljait fejlesztik a jövőben.
Az egyedülálló hálózatbiztonsági megoldásairól ismert BalaBit IT Security 2011-ben a fejlesztési erőforrásainak jelentős mértékű bővítésébe kezdett. A vállat az év elején kitűzött 40 százalékos árbevétel- és létszámbővítési terveinek elérése érdekében július közepén megnyitotta első vidéki fejlesztőközpontját, melynek a BalaBit számára szimbolikus jelentőséggel bíró Veszprém ad otthont. A részben uniós K+F forrásból finanszírozott központban hat fő kezdi meg a munkát, akik a kiemelt jogosultságú felhasználók monitorozására szolgáló Shell Control Box termék audit player moduljának fejlesztésén dolgoznak majd. Az itt készülő új funkciók az egyszerűbb, gyorsabb keresést és riportolást, valamint a valós idejű riasztást teszik majd lehetővé a termék felhasználói számára. A veszprémi munkatársak számát év végéig tizenöt főre tervezi növelni a vállalat, a következő években pedig további bővítés várható.
„Az új fejlesztőközpont megnyitását az indokolja, hogy a 2006-ban megjelent Shell Control Box mára a vállalat legjövedelmezőbb termékévé vált, és rendkívül nagy nemzetközi kereslet mutatkozik a mai napig egyedülállónak mondható megoldás iránt. Az elmúlt évben 187 százalékkal nőtt a Shell Control Box értékesítéséből származó árbevétel, amivel már 38 százalékos részesedést tudhat magáénak a termék a vállalat teljes eredményéből.” - mondta el Györkő Zoltán, a BalaBit üzletfejlesztési igazgatója.
Az új iroda helyszíne nem meglepő, hiszen a BalaBit rendkívül erős veszprémi kötődéssel rendelkezik. A vállalatot tizenegy évvel ezelőtt gyakorlatilag a veszprémi egyetemen alapították meg, és anno itt, egy kollégiumi szobában született meg a BalaBit első termékének a syslog-ng naplófájlkezelő szoftvernek a nyílt forráskódú verziója is.
„A budapesti munkaerőpiac telítettsége volt az egyik legfőbb oka annak, hogy a fejlesztéseink egy részének vidékre költöztetése mellett döntöttünk. Egy olyan városban mint Veszprém, ahol a kifejezetten erős informatikai felsőoktatás kisebb munkaerő-piaci kereslettel párosul a fejlesztési projektjeink hatékonyabban valósíthatók meg, tovább javítva ezzel a vállalat versenyképességét. Nem titkolt célunk az sem, hogy szorosabbra fűzzük a kapcsolatunkat az egyetemmel, hiszen számos kutatási területen látunk komoly lehetőséget az együttműködésre.”- zárta mondandóját Györkő Zoltán.
A Shell Control Box-ról
A Shell Control Box (SCB) egy tevékenység-monitorozó berendezés, amely a távoli szerverek, virtuális asztalok és hálózati eszközök hozzáférését ellenőrzi, és a rendszerekhez csatlakozó felhasználók tevékenységét rögzíti. Egyedülálló technológiájával ügyfelei számára lehetővé teszi, hogy még a legmagasabb szintű IT biztonsági és megfelelőségi szabályozásoknak is megfeleljenek. Az SCB 2006-os megjelenésekor új termékkategóriát hozott létre a piacon, melynek továbbra is a BalaBit az úttörje és vezető fejlesztője.
Kapcsolódó cikkek
- Sikeres a BalaBit nemzetközi stratégiája
- Közel 60 százalékkal nőtt a a BalaBit árbevétele tavaly
- Biztonsági szoftvertermékeket vásárol az SAP a SECUDE-tól
- Az Intel tulajdonába kerül a McAfee
- Eredményes Noreg Margarétával
- Termékhamisítás elleni céget alapít a Nokia és az SAP
- Adatbiztonsági céget vásárol a HP
- Üzleti előnnyé tehető az IT-biztonság
- Zsarolja a finn kormányt a Nokia
- BalaBit: az idén 600 millió forint bevétel
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Új vezetőt kap az EIT InnoEnergy
Mikołaj Budzanowski lett az EIT InnoEnergy Közép-Európa új vezérigazgatója. A 2025 januárjában hatályba lépő stratégiai kinevezés célja, hogy a fenntartható energetikai fejlesztések mellett elkötelezett szervezet növelje a szerepét a tiszta technológiák közép-európai elterjesztésében és felgyorsítsa az energetikai átmenetet ebben a régióban.
Újra platina minősítést szerzett a Bridgestone
A Bridgestone EMEA 2024-ben már a negyedik egymást követő évben nyerte el a vezető globális fenntarthatósági értékelő platform, az EcoVadis legmagasabb, „platina” minősítését, amellyel a világszerte értékelt mintegy 130 000 vállalat közül a legjobb egy százalékba került.
Téli szünet nyelvleckékkel? Ezért éri meg napi 20 percet rászánni
A téli szünet elsősorban a pihenésről és a feltöltődésről szól, de rendszeres, rövid, intenzív tanulás beiktatásával a diákok könnyen szinten tarthatják a tudásukat, különösen az idegen nyelvek területén.
Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok
Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.
Új fejezet a Galaxy AI fejlesztéseinek történetében
A Samsung új szintre emeli a mobilélményeket a Galaxy eszközök mesterséges intelligenciával támogatott személyre szabhatóságával. Az adatvédelemre épülő One UI 7 szoftverfrissítés és az új Now Bar funkció a hatékonyság mellett könnyebben kezelhető mindennapokat is ígér. Az AI-alapú újítások pedig úgy segíthetnek a felhasználóknak, hogy közben megőrzik a személyes adataik biztonságát.