Kilenc milliárd fenntarthatóságra
„Annak ellenére, hogy ma már szinte nincs olyan vállalat, amely ne beszélne a környezettudatos gondolkozásról, a július elején megnyitott, környezeti célú fejlesztéseket támogató uniós pályázatra (GOP 2.1.4) eddig meglepően kevés pályázat érkezett, ami jó hír mindazoknak, akik komolyan veszik a környezeti terhelés csökkentését, és ezután pályázzák meg a forrást” – figyelmezteti a környezettudatos vállalkozásokat az M27 ABSOLVO finanszírozási, pályázati és exporttanácsadó. Július elsejétől benyújtható a pályázati dokumentáció a vissza nem térítendő támogatásra, amelynek 9 milliárd forintos összege háromszorosa a 2009-ben kiírt hasonló célú pályázatnak, első körben augusztus 30-ig, majd a megmaradt forrásokra több ütemben 2011. december 31-ig lehet pályázni. A pályázat intenzitása 30-35%, a támogatás összege pedig minimum 15 millió, maximum 100 millió forint. A projekt összköltsége legalább 25%-ban saját forrásból finanszírozandó, előlegként maximum 25% igényelhető.
A pályázat célja, hogy a vállalkozások technológiai fejlesztések segítségével közvetlenül csökkentsék a környezeti terhelést, azaz kimutathatóan növeljék az energia-, víz- és egyéb nyersanyag felhasználásuk hatékonyságát, csökkentsék a hulladéktermelés és egyéb káros kibocsátások mennyiségét és veszélyességét. Az M27 ABSOLVO nyomdák, vegyipari, egészségügyi, gumigyártó, papíripari, víz-, ásványvízipari cégek, hulladékégetők, nagyobb szórakozóhelyek, irodaházak és önkormányzatok figyelmét hívja fel elsősorban a pályázati lehetőségre.
Támogatást önállóan környezetközpontú technológiai fejlesztésekhez szükséges eszközbeszerzésre lehet igényelni, valamint ehhez kapcsolódóan különböző anyag és energiatakarékos-, hulladék és emisszió csökkentő technológiák telepítésére, a gyártáshoz felhasznált alapanyagok megújuló vagy másodnyersanyagokkal való kiváltása, környezetbarát csomagolótechnológia alkalmazására, valamint környezetközpontú infrastrukturális és ingatlan beruházások, IT-fejlesztések, gyártási licenc és know-how beszerzések megvalósítására.Mindezeken túl a támogatás környezetirányítási rendszer bevezetésére is felhasználható. „A rendszer segíti a szabályozási feltételeknek való megfelelést, a környezetvédelmi hatások felmérését és az esetleges szennyezések megelőzését is. A rendszer bevezetése után a pályázati forrásból a ’zöld tanúsítvány’ is megszerezhető, ami a fenntarthatóságot fókuszba állító multinacionális vállalatok beszállítóinál alapkövetelmény, és egyes tenderfelhívások, illetve pályázati kiírások esetében anyagi előnyt is jelenthet a vállalkozások számára. Az M27 ABSOLVO finanszírozási, pályázati és exporttanácsadó partnereként a TÜV nem csupán a tanúsítást végzi el, de a környezetirányítási rendszer bevezetésére független partnert is ajánl, így a forrás megszerzése, a megvalósítás és a tanúsítvány megszerzése egyszerűen lebonyolítható a pályázó részéről” – fogalmazott Szabó Tamás, a TÜV key account managere.
A pályázatról további részletek itt olvashatók.
Kapcsolódó cikkek
- Több mint félszáz cég és új innováció az Invitel pályázatán
- Papírhalmozás helyett elektronikus számlák
- Online marketinggel a budapesti Állatkertért
- Nincs üzleti siker innováció nélkül
- Öt pályázó jelentkezett a 26 GHz-es sáv elnyerésére
- A Magyar Telekom 2 db 1 MHz szélességű frekvenciablokkot nyert a 900 MHz-es frekvenciaárverésen
- A Magyar Posta konzorciuma nyerte a 900 MHz-es frekvenciasávot
- Pályázatok a biztonságos internet használatról
- A világ első intelligens számítógépe nulla watt készenléti áramfogyasztással
- Amatőr fotósok is pályázhatnak az Év Esküvőfotósa címre
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.