Brit zavargások: a rendőrök munkáját segíthetik a mobiltelefonok adatai
Jogi szakértők szerint a rendőrség felhasználhatja munkájához a randalírozók mobiltelefonjaiból nyert adatokat.
A nyomozók így láthatnák az SMS-eket és bemérhetnék a telefon helyzetét is. Azonban nem juthatnának hozzá minden adathoz, mert azok egy részét a telefontársaságok a jogi előírások miatt visszatartják.
A jogszabályok szerint a rendőröknek először azonosítaniuk kell a telefonok tulajdonosait, mielőtt lekérnék a zavargások helyszínéről származó adatokat. A randalírozók azonosítását valószínűleg főként videók és fényképek segítségével végzik.
A vonatkozó jogszabályok alapján kikérhetik egy telefon adatait, beleértve a helyzetét, a fogadott és tárcsázott hívások adatait és az internetes tevékenységet. Azonban ezt minden esetben külön-külön kell kezdeményezniük. Így például nem kérhetik ki minden olyan ember adatait, akik Clapham Junctionban, a fosztogatások egyik londoni helyszínén a "zavargás" szót küldték el telefonjukon - mutat rá a BBC.
A BlackBerry okostelefonok gyártója már korábban jelezte, hogy együttműködik a rendőrséggel, és átadja előfizetői adatait, ha bebizonyosodik, hogy közük van a bűncselekményekhez. Gyakran ugyanis a BlackBerry Messenger szolgáltatását használták a randalírozók az egymás közötti kapcsolattartásra.
Kapcsolódó cikkek
- Az internet névtelensége ellen foglalt állást a német belügyminiszter
- Washington kínai kibertámadás miatt aggódik
- Százmilliókra bírságolták Mubarakot és munkatársait a mobil és az internet kikapcsolása miatt
- Együttműködik az infokommunikációs államtitkár és a NetMiniszterelnök
- Új kormányiroda felügyeli az internetszabályozást és az online hírszolgáltatást Kínában
- Az orosz biztonsági szolgálat felvetette a skype, a gmail és a hotmail betiltásának lehetőségét
- Eltávolították a Harmadik Palesztin Intifada Facebook oldalt
- A Google Nelson Mandelát választotta
- Újságírás a WikiLeaks korában
- Kínaiul, oroszul és hindiül "csiripel" majd az amerikai külügyminisztérium
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Pályaorientációs nap volt a Széchenyi-egyetemen
Pályaorientációs nap keretében érkeztek általános iskolások a győri Széchenyi István Egyetemre, ahol laborlátogatásokon, előadásokon, kreatív foglalkozásokon, sőt kínai nyelvórán is részt vehettek. A jelentős érdeklődés miatt az intézmény komplex szolgáltatáscsomagot állított össze, amelyre iskolai csoportok jelentkezhetnek, akár egy osztálykirándulás tartalmas programjaként.
A TIME magazin 2024 egyik legjobb találmányának tartja a HONOR Magic V3-at
A HONOR Magic V3 felkerült a TIME 2024 legjobb találmányait tartalmazó éves listájára, amely a legkülönlegesebb, az életünket megváltoztató innovációkat mutatja be számos területen, többek között az egészségügy, az AI és a zöld energia terén.
Felmérés: a hollandiai szervezetek negyede nincs felkészülve kibertámadásra
Hollandiában a közepes és nagyvállalatok negyede nincs felkészülve egy esetleges kibertámadásra – jelentette hétfőn az NLTimes című holland hírportál a KPN holland távközlési vállalat megrendelésére készült felmérésre hivatkozva, amelyben kiemelik az egészségügyi szektor veszélyeztetettségét is.
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
Nemzetközi oktatásfejlesztési program indul az ELTE vezetésével
Az ELTE és még négy európai egyetem alkotta konzorcium 250 ezer eurós támogatást kapott az Erasmus+ felsőoktatási együttműködési partnerségek programban megvalósuló, oktatási és módszertani fejlesztéseket célzó, 2026 végéig tartó REDINEST projektre.