Linux alkalmazások kezelése A-tól Z-ig: SUSE Studio 1.2

forrás Prim Online, 2011. augusztus 11. 13:33

Világszerte elérhetővé vált a SUSE Studio 1.2 verziója. A díjnyertes fejlesztőplatform legújabb
frissítésének segítségével könnyebbé válik az ügyfelek és a fejlesztőcégek számára a Linux alapú alkalmazások és szolgáltatások készítése, frissítése és kezelése az x86, nyilvános felhő és IBM System z* alapú telepítéseken. A SUSE Studio segítségével minden korábbinál egyszerűbb a hordozható alkalmazás-csomagok, a szoftverkészülékek és a virtuális gép konfigurációk létrehozása és felügyelete.

A SUSE Studio hidat képez az x86 mikroprocesszoros architektúrák és a nagyszámítógépes rendszerek között azáltal, hogy leegyszerűsíti a nagyszámítógépen található szoftveralkalmazások létrehozását, tesztelését, karbantartását és telepítését. A kulcsfontosságú Linux alapú szolgáltatások százait futtató ügyfelek mostantól időt és költséget takaríthatnak meg az x86-os és nagyszámítógépes informatikai szolgáltatások hatékonyabb valamint gyorsabb
összeállításával, amelyet a SUSE Studio könnyen használható felülete biztosít.

Termékverziók


A SUSE Studio két kiadásban kapható: a SUSE Appliance Program partnerei számára készült a SUSE Studio Standard Edition, a nagyvállalati ügyfelek részére pedig a SUSE Studio Advanced Edition ajánlott. A SUSE Studio Standard Edition lehetővé teszi a független szoftverszállítók számára, hogy alkalmazásaikat gyorsan és az igények szerint testre szabva „szolgáltatássá” alakítsák át, versenyre kelve az egyéb szolgáltatásként kínált ajánlatokkal. A SUSE Studio Standard Edition a leggyorsabb és legkönnyebb módja annak, hogy a független szoftverszállítók csökkentsék a telepítési költségeket, és kiterjesszék alkalmazásaikat a felhőre.

A SUSE Studio Advanced Edition célja, hogy segítse a nagyvállalatokat a Linux alapú alkalmazás-képfájlok létrehozásában, konfigurálásában és karbantartásában, csökkentve a szoftvertelepítések bonyolultságát, valamint karbantartási és támogatási költségeit. A munkaigényes rutinfeladatok automatizálásával új és egyszerű módját nyújtja az
informatikai szolgáltatások létrehozásának, karbantartásának és telepítésének, így a hatékonyság növelhető, a bonyolultság és a költségek pedig tovább csökkenthetők.

Mindkét kiadás tartalmazza a SUSE Studio Onsite, a SUSE Lifecycle Management Server, a WebYaST és a KIWI Support termékeket. A SUSE Studio Advanced Edition emellett a System z-t is támogatja.

A SUSE Studio Onsite a SUSE Studio Online helyi, tűzfal mögötti változata, amellyel fizikai, virtuális és felhőalapú rendszerekre is készíthetők alkalmazásképek és eszközök. A SUSE Studio Onsite konfigurációja, egyszerűen használható kezelőfelülete és beépített tesztelési szolgáltatásai megegyeznek azokkal, amelyeknek a SUSE Studio Online a népszerűségét köszönheti, azonban a SUSE Studio Onsite az adatközpontba telepített kiszolgálón fut.

A SUSE Lifecycle Management Server olyan innovatív termék, amely az ügyfelek részére szánt frissítések terjesztéséhez szükséges hitelesítés-, jogosultság- és hozzáférés-felügyeletet végzi az
eszközök szállítói számára. A SUSE Lifecycle Management Server elsősorban az eszközök frissítési tárhozzáféréseinek létrehozásáért és kezeléséért felelős.

A WebYaST eszköz a SUSE Linux Enterprise Server rendszer távoli, webes alapú konfigurációját teszi lehetővé. A felhasználók egyéni konfigurációs modulokat hozhatnak létre, majd beágyazhatják ezeket az eszközökbe, hogy megfeleljenek az egyedi távoli eszközkezelési
igényeknek.

A KIWI Support a SUSE díjnyertes támogatási terméke, amely a KIWI nyílt forráskódú projekthez biztosít támogatást. A KIWI, a SUSE Studio és a SUSE Linux Enterprise kiváló parancssori eszközökkel rendelkező lemezkép-készítő eszköze.

A SUSE Studioról


Az alatt a két év alatt, amióta a SUSE Studio nyilvánosan elérhető, a vezető független szoftverszállítók, technológiai szolgáltatók és vállalatok széleskörű támogatásukról tettek tanúbizonyságot. A mai napig több mint 150 000 regisztrált felhasználó több mint 800 000
eszközt hozott létre. Mi több, a 2010-ben útjára indított SUSE Gallery körülbelül 7000 eszközt tárol, és körülbelül 52 500 letöltést regisztrált.

A SUSE Studio Standard Edition és a SUSE Studio Advanced Edition már most is elérhető. A további termékfrissítésekről bővebb információt talál a http://www.suse.com/products/susestudio/ webhelyen.

Kulcsszavak: Novell Linux

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot

A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.

2024. december 20. 20:03

Minden századik magyart érintett már idén pénzügyi csalás – mutatjuk, hogyan úszhatod meg!

Egyre kifinomultabb pénzügyi csalásokkal szemben kell felkészülni. Ez csak akkor lehet eredményes, ha a felhasználók is tudatosabbak, és nem engednek a csalók trükkjeinek.

2024. december 19. 16:28

Karácsony körül is fokozottan figyeljünk a biztonságra

Közelegnek az ünnepek, készülünk a pihenésre, de még egy utolsó hajrá vár valószínűleg mindenkire. Fontos, hogy ilyenkor vigyázzunk magunkra és telefonunkra is, a HONOR pedig pár egyszerű, de a biztonság szempontjából kifejezetten hasznos tippel próbálja segíteni a felhasználókat.

2024. december 19. 14:55

A K&H élen jár az IT hatékonyság mérésében

A banki szektorban egyedülálló módszerrel monitorozza fejlesztéseit és méri az IT fejlesztések hatékonyságát a K&H. Ezt a tevékenységét saját maga, házon belül látja el, amivel szintén egyedülállónak számít a piacon. Az ún. Fast Function Point módszertan segítségével a K&H folyamatosan feltárja a fejlesztési folyamatok és rendszerek optimális működésére épülő fejlesztési pontokat, a költséghatékonyságot és a projektek komplexitását, ezzel lehetőséget adva, hogy szakemberei innovatív fejlesztéseket valósítsanak meg a visszajelzések alapján.

2024. december 19. 10:09

Ki vigyáz az adataidra, ha te nem? – a magyarok 90 százalékánál már próbálkoztak online csalók, adathalászok

Találkoztál már az online térben adathalászokkal? Estél már áldozatául vírusoknak, hackereknek? Ismered az online veszélyeket és védekezel is ellenük? Az ESET biztonsági szoftverek hazai forgalmazója, a Sicontact Kft. 2024 októberében ezeket a kérdéseket tette fel generációs attitűdkutatása során. Jó hír, hogy az online veszélyek ismertsége egyre magasabb és egyre többen védekeznek a tudatosság mellett védelmi szoftverekkel is – de még bőven van tennivalónk.

2024. december 18. 13:24

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Az ázsiai autóipar lehagyta digitalizációban Európát

2024. december 21. 10:22

Új platform köti össze a vállalkozókat és partnereiket

2024. december 16. 13:25

CES 2025 előzetes: Elon Musk Amerikája, avagy a világ Musk-ja

2024. december 9. 16:46

Újabb részvételi rekordot döntött az e-Hód

2024. december 9. 11:32