Már elérhető a Symbian Anna szoftverfrissítés
A Symbian Anna főbb jellemzői:
Felhasználói felület: a Symbian Anna új külsőt és friss életérzést ad a Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 és Nokia E7 okostelefonoknak, illetve sokrétűen fokozza azok használhatóságát. Az érintőképernyő használata jelentősen egyszerűsödött az osztott képernyős kezelőfelületnek köszönhetően, mely lehetővé teszi az e-mailek, üzenetek, weblapok, névjegyzékek figyelemmel követését miközben a felhasználó virtuális QWERTZ billentyűzetét használja, mely már álló módban is elérhető.
Térképek és navigáció: Symbian Anna új keresőfunkciókkal látja el a Nokia Térképeket, új tömegközlekedési útvonalakat is felkínál és lehetővé teszi a csatlakozást különböző közösségi oldalakhoz, mint a Facebook, Twitter, vagy Foursquare.
Böngészés: a webböngészés gyorsabb és egyszerűbb, a kívánt weblapok betöltési sebessége gyorsabb, így a felhasználó könnyebben eléri az általa kedvelt oldalakat.
Üzleti felhasználóknak: a Symbian Anna igazi vállalati szintű biztonsági megoldásokat kínál a Nokia okostelefonokon lévő gyorsított kódolási eljárásoknak köszönhetően. A Nokia N8, Nokia C7, Nokia C6-01 vagy a Nokia E7 készülékek üzleti felhasználói könnyedén és biztonságosan csatlakozhatnak a vállalati belső hálózatra IPSEC és SSL VPN csatornákon keresztül.
Near Field Communications (NFC, kis hatótávolságú kommunikáció) technológia: a Symbian Anna szoftver frissítése szintén aktiválja a Nokia C7 készülék NFC funkcióját is. Ennek köszönhetően lehetővé válik a fotók, videók, névjegyzékek összegyűjtése és megosztása, valamint a közös játék is az egymáshoz érintett mobiltelefonok között. Továbbá könnyedén kivitelezhető a készülékek párosítása NFC-vel rendelkező más Nokia és egyéb eszközökkel, valamint az NFC-tag leolvasásával további lehetőségek válnak elérhetővé a felhasználó számára.
Kapcsolódó cikkek
- Nokia 803: a multimédiás szörnyeteg
- 1,4GHz-es processzorral érkezhet az utolsó Symbian-os mobil – Nokia 801
- Nokia Oro, N9 és 700 a Vodafone kínálatában
- Új Symbian változatok jövőre - Carla és Donna
- Symbian Belle mobil microSIM foglalattal – Nokia 603
- Nokia E6-00 teszt
- Microsoft üzleti alkalmazások a Symbian Belle okostelefonokhoz
- Kicsi a Nokia 700, de ...
- Kajak-Kenu VB alkalmazás az Ovi Áruházból
- Mobil platform: az elmúlt negyedévben tovább erősítette első helyét az Android
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.