Gyermekrajzpályázatok győzteséről neveznek el EU-s műholdakat
Az Európai Unió egy-egy tagállamának a világűrrel vagy az űrrepüléssel kapcsolatos rajzpályázaton nyertes gyermekéről fogják elnevezni az EU navigációs rendszerében, a Galileo program keretében indítandó műholdakat.
Ezt az Európai Bizottság jelentette be csütörtökön Brüsszelben.
Az október 20-án indítandó két műhold az eddigi két nyertes gyerek – a belgiumi Thijs és a bulgáriai Natalia – nevét viseli majd. A rajzpályázat ugyanis ebben két országban már idén megrendezésre került. A többi 25 tagállamban most indította útjára az Európai Bizottság a pályázatot, amelyen 9–11 éves gyermekek vehetnek részt.
A 30-műholdasra tervezett rendszernek így minden bizonnyal magyar nevű műholdja is lesz.
A november közepén záruló pályázat részletei elérhetők a http://www.galileocontest.eu/hu/competition honlapon, de közzéteszik a tagállamok iskoláiban is.
Kapcsolódó cikkek
- A közösségi oldalak látogatása elősegíti a mobil internetezést
- Kulturális örökségvédelem digitális alapokon
- Okostelefon nélkül már élni sem lehet?
- Egyre kevésbé tudnak írni a kínai fiatalok
- Twitter- és Facebook-oldalt indít az osztrák kancellár
- Tweetelj, keress és vezess! – Közösségibb navigáció a TomTomtól
- Brit zavargások - A közösségi oldalak képviselőivel egyeztetne a belügyminiszter
- Izraeli és arab fiatalok párbeszéde a Facebookon
- Vizsgálják a cégek helyét a közösségi médiában
- Sikeresen debütált a Vodafone Digitális Kánaánja a Szigeten
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.