Telekonferencia a biztonságról
A Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem innovatív módon, interaktív online konferenciát tartott a szélessávú mobil adatátvitel biztonsági kérdéseiről, a Szegedi Tudományegyetem Hallgatói Szolgáltató Irodája, a Veszprémi Egyetem, a HP Magyarország és a Kancellár.hu Zrt. közreműködésével. A résztvevők internetes kommunikációs technológiák segítségével kapcsolódtak a rendezvényen, miközben fizikailag Szegeden, Veszprémben és Budapesten tartózkodtak.
A konferenciát a ZMNE szakmai kiállítás sorozatának keretében rendezték meg, amely a TÁMOP-4.2.3/08/1/KMR Tudományos eredmények elismerése és disszeminációja projekt szerves részét képezi az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával. A projektnek, és így a konferenciának is alapvető célja, hogy népszerűsítse a társadalom széles körében a műszaki tudományokban elért hazai és egyetemi eredményeket, valamint fejlessze a KKV-kkal való együttműködést.
A félnapos rendezvényen a résztvevők előadásokat hallgattak meg a szélessávú mobil adatátvitel biztonsági veszélyeiről, kockázatairól, illetve a lehetséges védelmi módszerekről Krasznay Csabától a HP Magyarország-, illetve Weisz Jánostól, a kancellar.hu szakértőjétől, majd interaktív szakmai beszélgetésre volt lehetőség, csakúgy, mint egy hagyományos konferencián.
Konklúzióként a résztvevők elfogadták, hogy a smartphone-ok és tabletek terjedésével új megközelítés szükséges a mobileszközök biztonságának szavatolására. Ezt elsősorban az váltja ki, hogy a privát és az üzleti adatok szétválaszthatatlanul vannak jelen egy eszközön, ami ráadásul sok esetben nem is a cég tulajdona, hanem a magánemberé. Nehezíti a helyzetet, hogy ezek az eszközök elsősorban a magasabb beosztású felhasználóknál kezdenek terjedni, akik könnyedén mozognak az egyes biztonsági zónák között úgy, hogy közben a mobiljaikon keresztül lényegében folyamatosan elérik a megbízhatatlan zónának tekinthető internetet is – és természetesen így ők is elérhetőek az interneten keresztül. Ezzel lényegében ők maguk jelenthetik a ellenőrizhetetlen átjárhatóságot az egyes zónák között.
Így ezekre az eszközökre szabályozási szempontból alapvetően úgy kell tekinteni, mint klasszikus hordozható eszközökre (pl. laptopok), használatuk során pedig a távmunkára vonatkozó szabályokat kell betartani és betartatni.
Kapcsolódó cikkek
- Európa a méltó öregkorért
- Rising PC Doctor 6.0.4.47
- Felpörög az etikus hackervilág – Hacktivity 2011
- Pert nyert a Média Hungary szervezője a Club Tihannyal szemben
- Konferencia a távközlés szabályozásáról
- Sebészek informatikai konferenciája Budapesten
- Nagy adatbázisok - innovatív lekérdezések
- Magyarországon is komolyan számolnak a közösségi médiával
- Konferencia a boldog munkavállalók és az üzleti siker összefüggéseiről
- Magyarországon tarthatják a Digitális Föld-konferenciát
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.