Stabilabb és gyorsabb a legfrissebb LibreOffice for Windows
A Novell bejelentette a terméktámogatást is magában foglaló, szövegszerkesztő, táblázatkezelő, prezentáció-készítő és adatbázis-kezelő megoldásokat kínáló LibreOffice 3.4 for Windows irodai programcsomag megjelenését.
Az új alkalmazáscsomag általános változtatásai között figyelemre méltóak a teljesítmény javulását eredményező fejlesztések, amelyek közül kettő, magyar fejlesztők nevéhez fűződik:
· 624 lokalizált palettafájl eltávolítása és futásidőbeni lokalizálása,
· valamint a Windows-os telepítő méretének csökkentése több mint 30 megabájttal, a jobb tömörítés kihasználásával.
A megújult Writer szövegszerkesztő betűtípus renderelő motorja stabilabb és gyorsabb működést garantál, emellett az új változatban lehetőség nyílik a hasábokat és a lábjegyzeteket elválasztó vonalak színének és vonalvastagságának módosítására, valamint a writer oldalak is új árnyékot kaptak.
A Calc alkalmazásban a DataPilot a Pivot tábla nevet kapta, és korlátlan számú mező szerkesztését teszi lehetővé. Egyes dizájnbeli változások mellett az importálás pontossága is javult, az automatikus szűrés pedig most már munkalaponként is támogatott. Az új változatban a felhasználók több részösszeggel dolgozhatnak egy-egy munkalapon, Excel dokumentumok importálásakor pedig megtarthatják a más Excel dokumentumokra mutató OLE hivatkozásokat. A külső hivatkozások támogatását is tökéletesítették, valamint az adatok gyorstárazása is javult, főleg nagyobb adattömegeknél. A Calc korábbi verziói csak a globális névvel ellátott tartományokat támogatták, azaz a tartományok minden munkalapról elérhetőek voltak. A 3.4-es verziótól a Calc már a lokális névvel ellátott tartományokat is támogatja. A rajzréteg átdolgozása pedig lehetővé teszi a rajz objektumok pontosabb áthelyezését és átméretezését.
A kimutatástábla belső működését is jelentősen átírták, javítva ezzel több - főleg a kimutatástábla adatfrissítését érintő - regressziós hibát. Ezen felül a 3.4-es verzióban a kimutatástáblákban már névvel ellátott tartomány is használható adatforrásként. Ennek segítségével például új sorok adhatók az adatforráshoz és frissíthető a kimutatástábla az adatforrás tartomány kézi módosítása nélkül.
A megújult Impress megoldásban pedig ezentúl a HTML export eredményeképp keletkező tartalomjegyzék oldalon szerepelnek a diák előnézeti képei.
További információ és letöltés: http://www.novell.com/products/libreoffice/
Kapcsolódó cikkek
- SUSE Linux Dell felhőben
- Novell újítás virtuális alkalmazások készítéséhez
- Erősödő ellensúly az MS Office-szal szemben
- Novell tippek felhőben gondolkodó vezetők számára
- Open Enterprise Server 11: az összes szükséges szolgáltatás egy platformon
- Libre Office Portable 3.4.4
- Megjelent az openSUSE 12.1
- Novell Vibe 3.2: keret a hatékony vállalati csoportmunkához
- A saját alkalmazottak jelentik a legnagyobb biztonsági rést
- Új, rugalmas licenckezelési modellel együtt jelent meg a Sentinel 7.0
hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.