Jövőre 25 százalékos bővülést tervez az Enterprise Group
Az Enterprise Group jövőre 25 százalékos növekedéssel számol, a következő 3 évben pedig bevétele megduplázódását várja - közölte az informatikai és telekommunikációs szolgáltató cégcsoport az MTI-vel csütörtökön.
Közleményük szerint az alkalmazásfejlesztésben látják a jövőt és kiemelt üzleti lehetőségnek tartják az egészségügyben előirányzott informatikai fejlesztéseket. Részt kívánnak venni a kormány új egészségügyi politikájának köszönhetően megnyíló informatikai fejlesztésekben, és innovatív, komplex megoldásokkal hozzájárulni a még "szigetszerűen" működő állami egészségügyi informatikai rendszer európai színvonalon történő megújításához és ez által az értékteremtéshez.
Az Enterprise Communications Magyarország Kft., a Siemens Enterprise Communications Magyarország Kft. jogutódja, a céget tavaly vásárolta meg az a Orbán Előd tulajdonában lévő Young csoport. A közlemény szerint az új tulajdonos a stratégiai átalakulás mellett döntött. Az Enterprise Group néven továbbműködő cégcsoport, kibővített portfólióval, új üzletágakkal, innovatív IT technológiai megoldásokkal készül piaci részesedésének növelésére.
A megfogalmazott üzleti tervek szerint az Enterprise csoport munkatársainak száma a jelenlegi 57-ről 100 fő fölé emelkedik az év végéig, és további létszámnövekedésre is számítanak.
A cégcsoport az idén 2-2,2 milliárd forint árbevétellel számol, a tavalyi 2 milliárd forinttal szemben. Terveik szerint, üzleti eredményük a többszörösére nő a tavalyi ötmillió forintról.
A csoport elsősorban nagy- és középvállalatoknak illetve államigazgatási intézményeknek kínál informatikai szolgáltatásokat. Ügyfelei közé tartozik többek között az E.ON Hungária, a Paksi Atomerőmű Zrt., az Audi Magyarország Kft. , a Mol Nyrt, a TVK Nyrt., a Magyar Villamosművek Zrt, a BKV, az OTP Bank, az SAP továbbá a Magyar Honvédség, a Határőrség és az Országos Mentőszolgálat.
Az Enterprise Group a magyar Young csoport 100 százalékos tulajdonában van. A vállalat a nemzetközi Siemens Enterprise Communications (SEN) globális ügyfeleinek kizárólagos magyar partnere és a Go Forward! Partnerprogram keretén belül a SEN Premier Distributora.
Kapcsolódó cikkek
- Az innováció évszázada: centenáriumát ünnepli az IBM
- A Siemens ismét első a fenntarthatóságban
- SAP Hungary Kft: 10 százalék feletti bevétel-növekedést terveznek
- A Vodafone megnyitotta új kutatás-fejlesztési központját a Szilícium-völgyben
- Csökkentett termelés az Elcoteq pécsi üzemében
- A Telekom Austria-ügy feltárását sürgeti az osztrák államfő
- Drámai lépéseket tervez a Synergon a veszteség visszaszorítására
- Hálózatmodernizáció és új országos üzlethálózat a Telenornál
- A Huawei csökkenti a gyártást Pécsen, takarékoskodik az Elcoteq
- Vezérigazgatói vádak a koronatanúval szemben a Telekom Austria-ügyben
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.