Egyedülálló piactér a nyílt forráskódú portálkeretrendszerek világában

forrás Prim Online, 2011. szeptember 27. 10:45

A portálrendszerek körében egyedülálló, az App Store-hoz hasonló nyilvános piactér jön létre a Liferay vezető nyílt forráskódú portálkeretrendszerhez. Így a vállalatok egy-egy alkalmazáshoz a fejlesztési költség töredékéért juthatnak hozzá, míg a fejlesztők világszerte értékesíthetik informatikai ötleteiket. A Liferay bejelentésének magyar vonatkozása is van.

A Liferay egy nyílt forráskódú, Java nyelven írt portálkeretrendszer, melynek fejlesztése 2000-ben kezdődött, és üzleti verzióját mára olyan szervezetek és nagyvállalatok használják, mint az Allianz, a Cisco Systems, az ENSZ, a Francia Védelmi Minisztérium, vagy Magyarországon a Fundamenta és a Mavir. Közösségi verziója az egyetlen olyan ingyenes portálkeretrendszer, mely mögött egy cég, a Liferay Inc. áll. A vállalat most jelentette be a Liferay legújabb, 6.1-es (egyelőre) béta verzióját, mely számos új fejlesztést tartalmaz. Az új verzióhoz az App Store-hoz hasonló nyilvános piactér elindulása is kapcsolódik, mely szintén újdonságnak számít a portálrendszerek körében.
 „Ezzel a Liferay a portálról a platform szintre lép. Mindez a rendszert használó ügyfelek számára azért érdekes, mert akár speciális modulokat is rövid idő alatt olcsón be tudnak szerezni. Gondoljunk csak bele, hogy például egy CRM-rendszer fejlesztése milyen nagy költséggel és időbefektetéssel jár egy-egy vállalat számára, a Liferay piacterén azonban – köszönhetően annak, hogy több cég számára is elérhetővé válik – ennek töredékéért lehet majd néhány kattintással megvásárolni és telepíteni” – mondta el Gábriel Ákos, a Liferay Hungary ügyvezetője.

1000 különböző konfiguráción tesztelik

A piactér a Liferay 35 ezer fős fejlesztői közössége számára is új anyagi lehetőségeket nyit. Az ingyenes célalkalmazások mellett a Liferay Marketplace-en a néhány dolláros vagy az egészen összetett - és ennek megfelelően költségesebb - programjaikat is elérhetővé tehetik. Ezért például a hazai képviselet több partnere is készül fejlesztésekkel.
 A piactérre kerülő alkalmazásokat a fejlesztő kérésére több mint 1000 konfiguráción automatikusan, továbbá egy 100 fős szakembergárda segítségével is tesztelik, így a Certified alkalmazások esetében garantált a teljes megbízhatóság.

Magyar social equity alkalmazás

A Liferay 6.1 újdonságai közé tartozik még, hogy a dokumentummenedzsment-rendszerekkel kiterjedtebb integrációt tesz lehetővé, ezen felül jobban skálázható. A frissítéseket a korábbi service pack (szolgáltatási csomag) helyett kisebb, fix pack (fix csomag) rendszerben nyújtják, mely esetében a rendszergazda a portál kezelőfelületén, leírások alapján dönthet arról, hogy mely újításokat telepíti.
Ugyancsak magyar vonatkozású hír, hogy a Liferay Hungary szakemberei kezdték meg a fejlesztését az ún. social equity alkalmazásnak, mely a Facebookról jól ismert „lájkoláson” túlmutató, pontozásos rendszerrel rendkívül kifinomultan vizsgálja a közösségi aktivitást.

További információ:
www.liferay.com
 

hirek.com ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Megérkeztek a HMD legújabb nyomógombos telefonjai

Ínycsiklandó tech csemegével készült a Human Mobile Devices (HMD), a ​ vállalat ugyanis épp most mutatta be legújabb kreációját, egy különleges klasszikus telefonokból álló válogatást a Nokia 215 4G, a Nokia 225 4G és a Nokia 235 4G készülékekből. A három kis nyomógombos csoda a szivárvány színeiben érkezik, 23 990 Ft fogyasztó árról indulva.

2024. május 1. 16:10

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14