Portál indult az olvasás népszerűsítésére
Az olvasás megszerettetése a célja az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum által létrehozott olvasásportálnak - közölték a fejlesztők az MTI-vel.
Az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet - Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum azzal a céllal hozta létre az internetes oldalt, hogy segítséget nyújtson a pedagógusoknak és a szülőknek a motiválás lehetséges módszereiben és a gyerekek számára legmegfelelőbb olvasmányok kiválasztásában. Az oldal elsődleges célja játékos formában megszerettetni az olvasást az egészen kicsikkel és a nagyobbakkal is - írták közleményükben.
Mint kifejtették, a nagyobbak számára Klasszikusok újratöltve címmel hirdettek játékot, amelynek célja a klasszikus irodalmi alkotások tartalmának összefoglalása vagy részleteinek átfogalmazása a mai tizenévesek nyelvén. Minden héten egy-egy ismert művet tesznek közzé a honlapon, és a játékosok feladata, hogy a könyv tartalmát vagy a választott részletet mai szófordulatokkal, humoros formában összefoglalják.
A http://olvasas.opkm.hu oldalon a kisebbeket megszólító "Betűzd le a képet" játék esetében a feladat a weboldalon található kép alapján mese, rövid történet írása.
A játékok lezárulta, 2012. január 31. után a beküldött írások közül szakmai zsűri választja ki a három legjobb művet. Beküldőik értékes könyvajándékot kapnak.
A közleményben kitértek arra is, hogy a gyerekkori olvasási élmények kiemelt szerepet játszanak a személyiségfejlődésben. A többet olvasó diákok később jobban teljesítenek mind az oktatás, mind a munka világában. Általános tapasztalat, hogy 10 éves kor felett a gyerekek kevesebbet olvasnak. A 15 évesek körében végzett nemzetközi szövegértési felmérésen a magyar diákok olvasási készsége alig éri el az átlagos szintet.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenes képzés IT üzemeltetőknek – újra itt az Open Academy
- Ingyenes Windows Server-szakkönyv a Microsofttól
- Kétnapos programozóbajnokság kezdődött Debrecenben
- Út a jövőbe - a fenntartható fejlődés oktatását segítő weboldal indult
- Háromdimenziós oktatási szoftverrel jelentkezik a Nemzeti Tankönyvkiadó
- Ingyen olasz szabadegyetem az interneten
- Kevés informatikust képeznek a felsőoktatási intézmények
- Ingyenes online képzést indít IT szakembereknek a Microsoft
- Informatikai és műszaki egyetemisták kiválasztása a közigazgatásba
- A humor és a közösségi média, avagy van-e elég online kommunikációs szakember Magyarországon
E-világ ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Élje át a "Yes" Moment Élményt az electronica-n
Jubileumi évében, november 12-15. között a világ vezető elektronikai szakvásárán minden a „Minden elektromos társadalom” körül forog – ideális helyszín a Conrad Sourcing Platform lehetőségeinek megismerésére! A Conrad Electronic beszerzési platformként személyre szabott digitális megoldásokat kínál üzleti ügyfeleinek, hogy még hatékonyabbá tegye a beszerzést. Különösen, ha rövid időn belül nem tervezett műszaki igények fedezéséről van szó.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.