Novell újítás virtuális alkalmazások készítéséhez
A Novell bejelentette, hogy elérhetővé vált a Novell ZENworks Application Virtualization 9. A legújabb kiadás egyedülálló alkalmazásgyűjtő funkciója lehetővé teszi az informatikusok számára, hogy a vállalat által használt alkalmazásokat tartalmazó könyvtárakban felkutassák a legjobb tárolt verziót, amelyből létrehozhatják a szükséges virtuális alkalmazásokat.
A Novell megoldása azt is rögzíti, hogy az egyes felhasználók milyen beállításokat használnak az alkalmazás futtatása során, és ezek a beállítások is bekerülnek a virtuális alkalmazásba. A korábban már elvégzett gyűjtések eredményét felhasználva, az IT szakemberek pontosan megállapíthatják, melyek a legideálisabb megoldások az adott gép számára, és időt megtakarítva, gyorsan hozhatják létre a szükséges virtuális alkalmazásokat, egyúttal biztosítva a minőséget is.
A ZENworks Application Virtualization 9 számos előre összeállított sablonhoz biztosít hozzáférést, amelyek segítségével tesztelt és optimalizált alkalmazáskonfigurációkon alapulva készíthetők virtuális alkalmazások. Ezen web-alapú sablonok az informatikai szakemberek számára hozzáférést biztosítanak egy olyan központi tárhoz, amely az általánosan használt alkalmazások legfrissebb verzióit tartalmazza. Ha az alkalmazásokat sablonok használatával hozzák létre, jelentősen csökken a virtuális alkalmazások konfigurálásához szükséges manuális munka mennyisége. A web-alapú elérésnek köszönhetően nem szükséges minden egyes alkalommal a ZENworks Application Virtualization legfrissebb verziójára frissíteni, amikor egy alkalmazás frissítésre szorul, így csökken az informatikai munka mennyisége és egyúttal a költségek is.
A Novell ZENworks Application Virtualization 9 további előnyei:
• Kapcsolat nélküli folyamatos streamelés támogatása – A kapcsolat nélküli folyamatos streamelés támogatása révén elég egyszer futtatni egy virtualizált alkalmazást egy adott gépen ahhoz, hogy az onnantól kezdve mindig elérhető legyen azon a gépen anélkül, hogy folyamatos hálózati kapcsolatra lenne szükség.
• „Juke-Boxing” – A „Juke-Boxing” funkció azt teszi lehetővé, hogy a szoftvercsomagok különböző komponenseit különállóan, a teljes csomag elindítása nélkül futtathassák a felhasználók: ezzel csökken a vállalatban éppen nem használt alprogramok letöltéséhez társuló idő és vesződség. Például az egyetlen virtuális alkalmazásként használt irodai programcsomag esetében a szövegszerkesztő elindításakor csak az ahhoz szükséges komponensek töltődnek le.
• Alkalmazás-irányítás – Az alkalmazás-irányítás a licencszerződéseknek való megfeleléshez nyújt segítséget az informatikai részlegnek. A hordozható virtuális alkalmazások mostantól konfigurálhatók úgy, hogy csak a meghatározott feltételeknek megfelelő felhasználók futtathassák azokat. Ilyen feltétel lehet például a Microsoft Active Directory-tagság, vagy a ZENworks felügyelete az eszköz felett. Így elkerülhető az, hogy egy programot – a hordozható virtuális alkalmazások révén – a licencszerződésben megengedettnél nagyobb számú felhasználó vegye igénybe.
Kapcsolódó cikkek
- Novell tippek felhőben gondolkodó vezetők számára
- Open Enterprise Server 11: az összes szükséges szolgáltatás egy platformon
- Megjelent az openSUSE 12.1
- Novell Vibe 3.2: keret a hatékony vállalati csoportmunkához
- A saját alkalmazottak jelentik a legnagyobb biztonsági rést
- Új, rugalmas licenckezelési modellel együtt jelent meg a Sentinel 7.0
- 10 tipp az adatközpontok hatékonyságának növelésére
- Novell megoldás a hazai szuperszámítógépekben
- Teljes körű Novell támogatás operációs rendszer váltáshoz
- Stabilabb és gyorsabb a legfrissebb LibreOffice for Windows
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.